Bayrak Şereftir Şerefsizler Ne Bilir

Ben Yunanistan'a Emperyalizmin maşası diyorum. Neden mi ? Dönemin Emperyal düzenine jeopolitik ve sosyolojik anlamda, Osmanlı Devleti’ni Ege denizi ve Balkanlar üzerinde çevreleyecek bir şekilde , jeopolitik bir tampon devlet olarak 1830’da böyle kurulmuştu. Kurulduğu tarihten bugüne Her dönem, düşman diye tabir edeceği bir şeye ihtiyaç duyan Yunanistan belli bir döneme kadar açığa vurmadan Türk düşmanlığı yapmış. Kıbrıs olayları sonrası ise açık ve Canlı bir şekilde Türk düşmanlığı yapmıştır.

Bu düşmanlıklar dan biride Brüksel’de düzenlenen, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda Türk Bayrağını Yırtma Küstahlığını gösteren Irkçı bir yunan Milletvekilidir.

Bu küstah ve Irkçı vekil tarihi unutmuş ve denize döküldükleri günleri hafızasından çıkarmış.

Sayın Dr. Devlet Bahçeli bey in 10 Nisan 2018 ' de yaptığı bir konuşmadaki sözleri hatırlatmak isterim. “ Eğer isterlerse, talep olursa Tarihi tekerrür ettirmek bizim için çocuk oyuncağıdır. Dedeleri Türk düşmanlığının bedelini ödemişlerdir. Konya kadar büyüklükte olmayan bir ülkenin Sorumsuz ve Sabıkalı Siyasetçilerinin ikide bir dişlerini göstermesi beyhude bir çırpınmadır. Biz yeei gelirse o dişleri sökmesini hatta kırmasını çok iyi biliriz.

Çünkü biz Türk milletiyiz. Yunan munan tanımayız. Esareti boğarız, Zilleti Ezeriz, Karanlığı yırtarız.

Bir yanda, “ Bayrak milletin onurudur .”diyerek yerdeki Yunan Bayrağı’nı kaldıran Atatürk , diğer yanda  Avrupa parlementosu’nda Türk Bayrağını yırtan Yunan Milletvekili.  Bu söz bize

“Bayrak Şereftir, Şerefsizler ne bilir” sözünü gayet iyi tanımlıyor.

Sözlerime son verirken, Bu milletvekili kılığındaki Irkçının gerçek Tarihi bir kez daha gözden geçirmesini tavsiye ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.