• BIST 95.522
 • Altın 276,456
 • Dolar 5,7158
 • Euro 6,3462
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 18 °C
 • Yozgat 17 °C
 • İzmir 29 °C
 • Adana 26 °C
 • Bursa 22 °C

YENİDEN TÜRK ASRI

Ömer Faruk Acar

Tarih bilimcileri 15. ve 16. yüzyılı 'Türk Asrı' olarak adlandırılıyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri kuşkusuz Osmanlı İmparatorluğu'nun bu yüzyıllarda yaşadığı değişimdir.

Fakat ‘’Türk Asrı’’ ifadesini sadece Osmanlı İmparatorluğu ile açıklamak yeterli değil. Zira aynı dönemde, Kuzey Hindistan, İran, Mısır ve Türkistan gibi farklı coğrafyalarda farklı Türk devletleri de altın çağlarını yaşıyordu.

Bunlar bugünkü İran ve Azerbaycan topraklarında hâkim olan Safevi Devleti, Kuzey Hindistan'ı kontrol altında tutan Babürlüler, Mısır'da köle Türkmenler'in kurduğu Memlüklü Devleti ( El Devlet'ül Türkiye), Batı Türkistan'da Şeybani Hanedanı tarafından kurulan Buhara Hanlığı ile Semerkant ve Horasan'a hâkim olan Timur İmparatorluğu da hesaba katılınca, dönemin Türk devletleri bilinen dünyanın neredeyse üçte ikisine hükmediyordu. O yıllarda bilinen Dünyanın 3/2'sini toprak bakımından ve yönetimsel otorite bakımından, Türkler tarafından yönetildi der isek bu çarpıcı bir iddia değil, kaçınılmaz bir gerçek olur.

Günümüz Dünyasının Türkiye'si ise, küresel haçlı artıkları güçlerinin o dönemlerdeki kuyruk acıları ve tekrar Türk asrının yaşanmaması hasebi ile saldırılara uğramakta, içeride ki ve dışarıda ki işbirlikçileri ile yıkılmaya ve bölünmeye çalışılmaktadır.

Bu saldırılara karşı atalarının mirasını omuzlarında şerefle ve onurla taşıyan Türk Cihan Hâkimiyeti gibi büyük ülküye sahip, Milliyetçi-Ülkücü Cephenin bozkurtları barikat olmaktadırlar.

Dünyanın en büyük gençlik yapılanmasına sahip Ülkü Ocakları ve Türk Dünyasının özgül ağırlık bakımından en güçlü siyasal organizasyonu olan Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin yeniden Türk asrı yaşaması gibi büyük bir hedefin gerçekleşmesi adına yarım yüzyıldır mücadele etmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisinin Bilge lideri Dr. Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu ‘’2023 Lider Ülke Türkiye’’ projesi Türkiye'nin kuruluşunun 100. yılında bölgesinde güçlü ve lider konumda olması projesidir.

Bölgesinde güçlü ve lider bir Türkiye'nin bağımsız Türk devletlerinin bir birlik içerisinde yer almasını sağlayacak güçte olacaktır. Bu birlik Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Turan ideolagyası fikridir.

Ülkücü Hareket'in fikir ideologyası olan Turan gerçekleşirse dünyada yeni bir güç ortaya çıkar ve Türk asrının temelleri atılmış olur. Türk Cihan Hâkimiyetinin yaşanacağı dünyada, İ'lây-ı Kelimetullah ve Nizam-ı Âlem hakim olur; zulüm biter, mazlum olmaz ve adaletsizlik yok olur.

Bizler çok iyi biliyoruz ki büyük hedefleri itikatlı insanlar gerçekleştirecektir. Türk asrı gibi büyük bir hedefi de ancak Milliyetçi Ülkücü Hareketin mensupları başaracaktır.

Böylesine kutlu bir ülkü için mücadele eden Milliyetçi-Ülkücü Hareketin neferi olmayı bizlere nasip eden Yüce Allah'a sonsuz hamd olsun.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.