Zehra Vakfı'ndan Atatürk ve Türk Askerine Skandal Sözler

Zehra Vakfı'ndan Atatürk ve Türk Askerine Skandal Sözler

Zehra Vakfı'ndan Atatürk ve Türk Askerine Skandal Sözler

Zehra Vakfı’nın kurucusunun hayatının anlatıldığı “İzzettin Yıldırım Mazlum Bir Şehidin Adanmışlık Öyküsü” adlı kitapta Milli Mücadelemizin lideri ve ülkemizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına saygısızlık niteliği taşıyan skandal sözlere yer verilmiş.

Osman Tekin’in yazdığı kitabın 60.sayfasında Atatürk’e karşı sarfedilen saygısızca sözlerin yer aldığı satırlar şu şekilde aktarılmış. “Üsküdar sahiline yakın Atik Valide Sultan Camiine gittik.Cuma Hutbesi dinliyorduk, konu ertesi günkü 30 Ağustos Zafer Bayramı idi. Hutbede malum adamın ismi okununca namaz kılmadan çıktık. Rahmetli “Allah bunları ıslah etsin, Cumamızı ifsat ettiler.’’ dedi.

Zehra Vakfı başkanı İzzettin Yıldırm’a ibadetini yapmaktan vazgeçirten malum adam kim?

“Tabii ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk”

Türk Milletinin ortak değeri ve devletimizin kurucu lideri olan Atatürk‘ün adı Cuma Hutbesinde geçti diye rahatsız olan ve bu rahatsızlığı ‘’MALUM ADAM’’ diyerek, “namazlarının ifsat olduğunu/bozulduğunu” söyleyen çarpık zihniyetlilere hatırlatmak isteriz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletinin yeniden şahlanıp varoluşunun ve dirilişinin en büyük Lideridir.

Aynı kitabın 21.sayfasında ise ‘’Mesela her taraftan Nurcular İstanbul’a çağrılmaktadır. Bunun sebebi ise Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) başkanlık seçiminin olmasıdır. Bir tarafta Nurcular diğer tarafta Türkeşçiler vardır ve seçim yapılır.Seçim sonucunda Nurcuların adayı Burhanettin Kayhan başkanlığa seçilir.Cağaloğlu’nda ki MTTB önünde müthiş bir kavga olur. Türkeşçiler Nurculardan fena halde dayak yiyip kaçarlar “ sözleriyle merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ve onu seven sayan, onun fikir ve düşüncelerini benimseyen Ülkücüler itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.

Yine aynı kitabın 217 sayfasında ise ‘’Iğdır’a doğru giderken askerlerin yol kesip kimlik sorgulaması artmıştı.İzzettin Ağabey bundan rahatsız oluyordu.Kolay kolay kimlik göstermezdi Seyda. Seyahatlerimizde askerler sık sık yol kesip kimlik kontrolü yapıyordu. İzzetttin Ağabey’in birlikte yaptığımız seyahatlerin hiç birinde kimlik gösterdiğine şahit olmadım. Askerler, “Hacı amca kimlik, nereye gidiyorsun” gibi sorularına, hep şefkatli haline şahit olduğumuz İzzettin Ağabey görmediğim bir celallenmeyle: ’’Vatandaşım, geziyorum sana ne?’’ diye çıkışırdı. Askerlerde istemekten vazgeçiyordu. Biz bir şey demeden kimliklerimizi verince ‘’kardeş sizi zorda bıraktığımı biliyorum, ama bunlar insanları böylece köleleştirmeye çalışıyor, sanki işgal güçleriymiş gibi davranıyorlar.’’ diye açıklamada bulunmuştu.

Vatanın her karış toprağında birliğimiz, dirliğimiz ve güvenliğimiz için gece gündüz devriye gezen, Peygamber Ocağının kahraman Mehmetçiklerini ’’İNSANLARI KÖLELEŞTİRMEYE ÇALIŞAN ve İŞGAL GÜÇLERİYMİŞ GİBİ’’ gören Zehra Vakfı başkanının bu tüyler ürpertici zihniyeti bu topraklarda asla yer bulamayacaktır.Tarihte benzeri görülmemiş şanlı zaferler kazanan kahraman Türk askeri, Türk birliğinin, Türk kudret ve yeteneğinin,Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir.

4-020.jpg217-i.jpg1-028.jpg

22193033_10210287417047308_1437382955_n.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.