Alparslan Türkeş Yıllar Önce Bakın Neler Söylemiş

Alparslan Türkeş Yıllar Önce Bakın Neler Söylemiş

Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş'in, AKP'nin kurduğu hükümete girmesinin ardından MHP'deki tepkiler artmaya devam ediyor. Türkeş'in yıllar önce söylediği sözler oğlu Tuğrul Türkeş'e adeta cevap niteliğinde.

AKP’nin geçici hükümet için muhalefet partilerine sunduğu bakanlık teklifini kabul etmeyen Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek firesi, partinin kurucu başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş olmuştu. Türkeş, “Ben hâlâ MHP’liyim” demesine rağmen, Davutoğlu başbakanlığındaki AKP hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevini kabul etti.

 

Ülkü Ocakları, yaşanan bu gelişmeden sonra Alparslan Türkeş’in bir videosunu paylaştı. “Ben hâlâ MHP’deyim. Beni ihraç edemezler” diyen oğul Tuğrul Türkeş’e adeta cevap niteliğinde olan videoda baba Türkeş, “Ülkücü kimsenin tekelinde olmaz diyorlar. Halt etmişsiniz. Ülkücü Milliyetçi Hareket Partisi’nde olur. Milliyetçi Hareket Partisi’nde olmayan ülkücü değildir” diyerek o dönemin ANAP ve Doğru Yol Partisi’nde kendisine Ülkücü diyenlere tepkisini dile getiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.