Bahçeli'nin Rakibi Belli Oldu !

Bahçeli'nin Rakibi Belli Oldu !

MHP 21. Dönem Yozgat Milletvekili Mesut Türker, MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.Türker, düzenlediği basın toplantısında, artık siyasi...

MHP 21. Dönem Yozgat Milletvekili Mesut Türker, MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Türker, düzenlediği basın toplantısında, artık siyasi partilerin tek kişilik müesseselere dönüştüğünü, liderliğin otoriter ve despotik bir şekilde uygulandığını ve parti içi demokrasinin kalmadığını öne sürdü.

Liyakatin, genel başkanın önünde el pençe divan durmak, ona biat etmekle belirlendiğini ileri süren Türker, körü körüne itaate ve köleleştiren zihniyete başkaldırdığını söyledi. 7 Haziran'da genel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Türker, "Milletin, Türkiye'nin bu kötü gidişatına tahammülü kalmadı" ifadesini kullandı. Türker, bu nedenle 21 Mart'ta Ankara'da gerçekleştirilecek MHP 11. Olağan Genel Kurulu'nda, genel başkan adayı olmaya karar verdiğini bildirdi. Sadece genel başkanlığına değil başbakanlığa talip olduğunu ifade eden Türker, "El ele gönül gönüle verelim, iktidara yürümeyelim, koşalım. 21 Mart'ta biz bu makus tarihi yenebiliriz. Bu görev kutsal. Türk milletinin kaderini değiştirebiliriz. Bu mesele artık benim meselem değil Türk milletinin birliği, dirliği ve geleceği meselesidir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.