Bu ses Devlet Bahçeli'yi büyüledi

Bu ses Devlet Bahçeli'yi büyüledi

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli en çok dinlediği sanatçıyı açıkladı. Bütün gözler o sanatçının üzerinde.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli en çok dinlediği sanatçıyı açıkladı. Bütün gözler o sanatçının üzerinde.

Son günlerde en çok beğendiği isim Yaprak Sayar... 

İlk defa Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Tarihin Arka Odası programında Yaprak Sayar'ı söylemişti. Tarihçi Murat Bardakçı'nın canlı yayınlarında Klasik Türk Musikisi eserlerini seslendiren Sayar, Bahçeli'nin bu aralar favorisi.

YAPRAK SAYAR KİMDİR?

8 Aralık 1987’de Üsküdar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla Üsküdar Paşakapısı İlköğretim Okulu, Şemsipaşa İlköğretim Okulu ve Burhan Felek Lisesi’nde tamamladı.2004-2008 arasında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Amir Ateş ve Atilla Gündüz gibi hocalardan dersler aldı. 2004 yılında İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu, Serap Mutlu Akbulut’un yönetimindeki TRT Gençlik Korosu’nun sınavlarını kazandı.2005’te tam puan ile kazandığı İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. Halen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum