Dünya Lideri" masallarının kahramanı nerdesin?

Dünya Lideri" masallarının kahramanı nerdesin?

Ortadoğu Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek; “Kobani'deki PKK'lıya insan muamelesi yapıyorsun da, Doğu Türkistan'daki masumlar insan değil mi?” diye sordu.

Ortadoğu Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek; “Kobani'deki PKK'lıya insan muamelesi yapıyorsun da, Doğu Türkistan'daki masumlar insan değil mi?” diye sordu.

Ortadoğu Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek’in yazısı şöyle:

Barzani'ye silah yardımı yapan, Kobani'de çatışan PKK'lılara yardım yetiştirsin diye Peşmergeye koridor açan, Suriye'de Beşar Esad'ın rejimini devirmek için herkesi eğiten, donatan, besleyen, Libya'daki Kaddafi'yi devirmek için "Haçlı Ordularının" yanında saf tutan, BOP'un menfaatleri için Tunus'a, Mısır'a bulaşan, Irak'ta milyonlarca Müslümanı öldüren ABD askerine dua eden, Türkiye'de terör örgütü PKK'ya açılım üstüne açılımlar yapan "Dünya Lideri" masallarının kahramanı nerdesin? 

 

"Selam olsun Kürdistan'a" diyordun, niye bir gün "Türkistan'a selam olsun" diyemiyorsun?

Bak feryat ediyor Doğu Türkistan'lı…

 

Arşa yükseliyor feryatlar… 

 

Zulümler, işkenceler, idamlar, ölümler sarmış Doğu Türkistanlı'yı… Kobani'deki PKK'lıya insan muamelesi yapıyorsun da, Doğu Türkistan'daki masumlar insan değil mi?

 

Hani Türkmenler konusunda yardım masalı anlatanlar nerdesiniz?

Bir gün olsun ağzınızdan Doğu Türkistalı'nın acısı duyulsun.

 

Doğu Türkistan kimin umurundadır? Başkomutan (!) oturduğu katrilyonluk "Kaçak Saray'ın" masa ve sandalyesinin kaç TL tuttuğunun savunmasındadır. Türkiye yatıyor, kalkıyor her gün Kaçak Saray'ın masrafları ve israflarını konuşuyor. Bu Kaçak Saray'a köklü çözüm bulunmazsa da her gün bunları tartışmaya devam edeceğiz. 

Ama mesele Barzani, Peşmerge, PKK, PYD olduğu vakit her şeylerini seferber ediyorlar.

Ya sen Konya'da "Ben Türkmenim" masalları anlatan, Diyarbakır'a gidince Kobani'deki PKK'lılara selam yollayan, Barzani'yi görünce "Mesut abi" diye kendinden geçen Ahmet Davutoğlu, Doğu Türkistan söz konusu olunca niye susuyorsun?

 

Köpek eti yemekten köpekleşen suratlı Çinliler, Doğu Türkistanlı avına çıkmışken, 7'den 77'ye Uygur Türklerine zulüm ederken niye görmezlikten geliyorsunuz?

 

"Dünya Lideri" masalı anlatanlar Çin'e bir uyarıda dahi bulunamıyor musunuz?

 

"Peşmergelerin Ayn El Arab'a yani Kobani'ye geçişiyle ilgili olarak Sayın Obama'yla yaptığımız telefon görüşmesinde kendilerine bu teklifi zaten ben yapmıştım" diye övünen Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Türkistanlı'lar için niye kılını kıpırdatmıyorsun?

 

Gerçi kim için, kimden yardım istiyoruz ki? 

PYD ve IŞİD zulmünden kaçıp gelen Suriye'nin Türkmenlerini sınırdan gönderen bunlar değil mi ki? 

"Türkmenlere yardım ediyoruz" masalı anlatan ama Türkmen katili Barzani'ye silah yardımı yapanlar bunlar değil mi?

 

"Türk diye bir ırk yok" diyenlerin zihniyeti için, içinde "Türk" geçen her şey uzaktır. Türkmenmiş, Doğu Türkistanlıymış bunların umurunda olur mu?

 

Doğu Türkistan da şu mübarek günlerde büyük acılar yaşanıyor. Bu acıyı Ülkücüden, MHP'liden başka da kimse görmüyor…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum