1999 2002 2008 Sigorta Girişliye Erken Yaşta Emeklilik! 40 41 42 Yaşında Erken Emekli Olmak İçin Dikkat!

1999 2002 2008 Sigorta Girişliye Erken Yaşta Emeklilik! 40 41 42 Yaşında Erken Emekli Olmak İçin Dikkat!

Sigorta giriş tarihi 1999, 2002 ve 2008 olanlar erken emeklilik istiyor. 40, 41 ve 42 yaşlarında emekli olmanız için SGK'nın aradığı şartlar ortaya çıktı. Birden fazla yöntem ile erken yaşta emekli maaşı alabilirsiniz.

Erken emeklilikte sigorta kayıt tarihinin önemi şüphesiz tartışılmaz. Pek çok vatandaş, 9 Eylül 1999 yılı öncesinden itibaren sigortalı olmaya başladığı için bugün emekli maaşını rahatlıkla alabiliyor. Hal böyle iken sizler de emekli ödemenizi bir an evvel almak istiyorsanız belirli yöntemleri deneyebilirsiniz. 40, 41 ve 42 yaşlarında emekli olmak imkansız değil.

Yıllar öncesinden emekli maaşı almaya başlamak için öncelikli olarak sigorta priminizi kontrol etmelisiniz. Engellilik durumunuzdan ötürü malulen emekli olmanız için dahi belirlenen sigorta primini karşılamanız istenebiliyor. Bu nedenle geçmişte çalıştığınız sigortalılık süresi başta olmak üzere prim gününüz fazlasıyla önemli. Sigorta giriş tarihiniz 1999 2002 2008 yılları arasında ise de o dönemin şartlarına göre aranan sigorta primlerini araştırmanız gerekiyor. 

Borçlanma yaparak direkt olarak emeklilik hakkı elde eden vatandaşlar da bulunuyor. Ancak bu vatandaşların borçlanma üzerinden emekli olana kadar ki süre içerisinde de sigorta primlerinin yüksek olması isteniyor. Kadınlar 6 yıl öncesinden emekli olabiliyorken erkekler ise askerlik süreleri kapsamında emekli yaşından düşebilmektedir.

Bazı mesleklerde ek olarak yıpranma payı da ödeniyor. Bu da sigorta priminizi hızlı şekilde doldurmanız açısından önemli bir avantaj diyebiliriz. Erken emeklilikte önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü sigorta primini hızlı şekilde dolduran SGK'lılar, aynı şekilde emeklilik konusunda da avantaj sahibidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.