29 Mayıs'ta Asgari Ücret Kaç TL Olacak? Erdoğan 3500 TL Zam İçin Seçimin Bitmesini mi Bekliyor?

29 Mayıs'ta Asgari Ücret Kaç TL Olacak? Erdoğan 3500 TL Zam İçin Seçimin Bitmesini mi Bekliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce asgari ücret konusunda önemli açıklamalar yaptı. Şimdi ise 29 Mayıs sonrasında asgari ücrete 3500 TL zam yapacak mı soruluyor. Seçim bitince milyonlarca çalışan kaç TL maaş alacak?

14 Mayıs seçimlerinden sonra ikinci turda yeniden oylama yapılacak. 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur oylaması sona erince asgari ücretinde zam gelişmesi yaşanacak mı? Asgari maaş için kaç TL'lik zam yapılacağı merak konusu haline geldi. Güncel bilgileri sizlerle paylaşırken merak edilenleri de aktaracağız. Son zamanlarda sıkça konuşulan bazı detaylar ve dahası haberimizde yerini almak üzere.

Asgari ücret ödemesi, normal şartlarda Temmuz ayında yapılması bekleniyordu. Ancak Mayıs ayı bittikten sonra Haziran ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından düzenleme gelir mi merak edildi. Oldukça gündem olan asgari ücret zammına ilişkin detaylar ve merak edilenleri sizlere iletiyoruz. 8500 TL net maaş olarak verilen ücretin 3500 TL'lik zam ile 12 bin TL'yi bulması beklenmekte. Uzmanlar, daha fazla zammın yapılma ihtimaline de değiniyor.

Söz konusu zammın tarihi olduğunda henüz net bir şekilde açıklama yapılamıyor. Ancak Temmuz ayının beklenmeyeceği gibi iddialar kulislerde dolaşmakta. Bu nedenle Temmuz'daki zam tarihinin Haziran'a çekilmesi ve son bir zammın yapılması muhtemel. Yine de başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hükümetten farklı isimlerin de açıklama yapması durumunda haber sitemizde paylaşacağız.

Asgari ücretliler bir yana, emekli ve memurlar da beklenti içerisine girdi. Sosyal destek ödemesi alan milyonlarca vatandaş daha fazla yardım parası almayı bekliyor. TÜİK'in enflasyon verileriyle beraber zamların oranları hakkında üç aşağı beş yukarı tahmin yapılsa da bu tek başına yeterli değil. Çünkü genel olarak enflasyonun üzerinde maaş zamları yapılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.