Ağustos Ayında Bakanlıktan Öğrencilere Ödeme Yapılacak!

Ağustos Ayında Bakanlıktan Öğrencilere Ödeme Yapılacak!

Üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği ödemeler için tarih verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ödemeler hesaplara yatmaya başlıyor. Peki Muharrem Kasap, ödemeler için tarih verdi mi? Yükseköğrenim öğrencileri kredi ve burs ödemelerini ne zaman alacak? İşte öğrenciye yapılacak ödemede tarih...

Öğrencilerin bir süredir beklediği kredi ve burs ödemeleri hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamada, an itibari ile ödemeler yatıyor. Peki hangi öğrenci ne zaman ödeme alacak? Herkesin alacağı ödeme birbiri ile aynı değil. Bunun için TC kimlik numaranıza bakmanız gerekiyor. Ayrıca ödemelerin hangi öğrencilere verileceği de merak konusu oldu. Daha önce kredi ve burs başvurusunda bulunmuş ve düzenli olarak ödeme alan öğrenciler için geçerli olacak. Onun haricinde yeni okul dönemi için de başvuruda bulunabileceksiniz.

Yükseköğrenim Öğrencileri Alacak

Öğrencilere yapılacak kredi ve burs ödemelerinin üniversite öğrencilerini kapsadığı belirtiliyor. Üniversite yani yükseköğrenim öğrencilerinin bu ödemelerden yararlanması için Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasap'ın açıklamasından sonra TC kimliklerinin son hanelerine bakması gerekmekte.

Ödemeler Ne Zaman Yatacak?

Ödemelerin hesaba yatması konusunda TC kimliğinizin son hanesi 0 olanlar 6 Ağustos, 2 olanlar 7 Ağustos, 4 olanlar 8 Ağustos, 6 olanlar 9 Ağustos ve 8 olanlar ise 10 Ağustos'ta ödemelerini alacak. Pek çok öğrencinin almış olduğu kredi ve burs ödemeleri bir süredir bekleniyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.