Araç Fiyatlarında İndirim Beklentisi! Otomobil Satın Alacaklar Seçim Sonrasını mı Beklesin?

Araç Fiyatlarında İndirim Beklentisi! Otomobil Satın Alacaklar Seçim Sonrasını mı Beklesin?

Otomobil fiyatlarının artmasıyla birlikte gözler seçim sonrasına çevrildi. Otomobillerde ÖTV indirimi bekleniyor mu? Ocak ayından Mayıs ayına kadar fiyatlar ortalama %45 zamlandı. Uzmanların açıklamaları otomobil piyasası gündemini belirledi.

Araç fiyatlarında öyle bir gelişme hakim oldu ki duyanlar şaşıp kalıyor. Bir süredir araba satın almak isteyenler ise fiyatların hızlı bir şekilde artmasından rahatsız. Para biriktirenler her geçen ayda daha fazla kenara ayırmak zorunda kalıyor. Bir çoğu da kredi usulü araç satın alımına girişiyor ki öbür türlü eksik olan miktarı biriktirirken yeni zamlarla karşılaşabilmekteler. Bunun önüne geçebilmek adına bankalara başvuru yaparak kredi çekiyorlar.

Kredi işlemleriyle ilgili bankalar önemli duyuru yapsalar da araç fiyatlarının daha ne kadar böylesine hızlı artacağı soruluyor. Özellikle de seçimlerden sonra otomobil satın alacaksanız indirimle mi yoksa zamla mı bunu yaparsınız kafanız karışıyor olabilir. ÖTV indirimi konusunda önemli hamlelerin olacağına dair bazı ifadelere yer veriliyor. Ancak bu tek başına yeterli değil.

Araç fiyatları, uzmanlara göre Ocak ayından Mayıs ayına kadar %45 civarında artış gösterdi. 
Otomobillerdeki bu artışın sonu ne olacak merak ediliyor. Yine de seçim sonrasında yeni bir indirim veya zam haberi gelir mi henüz kesinlik göstermemekte. Yatırım olarak kullanılması, araç fiyatlarını olumsuz yönde etkiledi. Araç değerinin yükselmesiyle beraber otomobil satın alımı zorlaştı. İhtiyaç için araç alacaklar daha fazla ödeme yapmak zorunda kalıyor.

ÖTV indiriminin olup olmayacağı seçim sonrasında belli olacak. Esnaflara yeni bir ÖTV indirimi yapılabilir. Aynı zamanda vergilerle ilgili önemli düzenlemeler gündeme geliyor. Haziran ayında piyasaların ne yönde seyir edeceği daha net belli olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.