Bakanlık Duyurdu! Ödemeler Bugün Hesaplara Yatıyor..

Bakanlık Duyurdu! Ödemeler Bugün Hesaplara Yatıyor..

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, çiftçilere yönelik tarımsal destekleme ödemelerinin bugün hesaplara aktarıldığını duyurdu. Toplamda 430 milyon 589 bin TL'lik bir tutarın çiftçilere yatırıldığı bu ödeme, tarım sektörünün desteklenmesi ve çiftçilerin ekonomik açıdan güçlendirilmesi amacını taşıyor.

Tarım sektörü ülkemiz için büyük bir öneme sahiptir. Tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliği ve gelişimi için çiftçilere sağlanan destekler büyük bir önem arz etmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı, bu doğrultuda çiftçilere çeşitli destekleme programları sunmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen son ödeme, çiftçilere verilen tarımsal desteklerin bir parçasıdır.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, çiftçilere yönelik 430 milyon 589 bin 728 TL tutarındaki tarımsal destekleme ödemesi bugün itibarıyla hesaplara aktarıldı. Bu ödemenin detaylarına baktığımızda, hayvan hastalığı tazminatı desteği için 407 milyon 840 bin 810 TL, kırsal kalkınma yatırımları desteği için 14 milyon 690 bin 468 TL ve afet bölgesi ilan edilen illerdeki yetiştiricilere yönelik yem desteği için ise 8 milyon 58 bin 450 TL ayrılmıştır.

Hayvan hastalığı tazminatı desteği, çiftçilerin hayvanlarının hastalık nedeniyle oluşan kayıplarını telafi etmelerini sağlar. Bu destek, çiftçilerin hayvan sağlığını koruma ve hastalıkla mücadele etme konusunda daha güçlü bir konuma gelmelerini destekler. Kırsal kalkınma yatırımları desteği ise çiftçilerin tarımsal üretimlerini modernize etmelerini, verimliliklerini artırmalarını ve gelir düzeylerini yükseltmelerini hedefler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.