Bakanlık Ödemeye Başladı! Geçinmekte Zorluk Yaşayan Ailelere 12 Ay Para Yardımı!

Bakanlık Ödemeye Başladı! Geçinmekte Zorluk Yaşayan Ailelere 12 Ay Para Yardımı!

Asgari ücretle geçinemeyen aileler, gelir durumu düşük olanlar ve diğer vatandaşlara 12 ay boyunca para yardımı sağlanacak. Bakanlık zamlı ödemelere çoktan başladı. e-Devlet'ten başvuru yapanlara düzenli ödeme yapılıyor.

Bakanlık kaynaklı yapılan desteklere bir yenisi daha eklenmişti. Bu yardım parasında ise ödemeler 12 ay boyunca düzenli olarak sağlanıyor. Aileler, geçinmekte problem yaşıyor ise başvuru yaparak bir an önce ödemelerine kavuşabilir. Kişi başına düşen gelir bu çerçevede fazlasıyla önemlidir. Gelir durumunuza göre sizlere yapılacak ödemeler de değişkenlik gösteriyor.

Para yardımları, genel olarak düşük gelirli ailelere sağlanmaktadır. Eğer birkaç kişilik ailede kişi başına düşen gelir beklentilerin de altında ise en yüksek miktardan ödeme yapılır. Ancak gelir durumu bir tık daha iyi olanlara yapılacak yardım parası miktarı da ona göre azalabilir. Aile Destek Programı çerçevesinde binlerce aileye aktif olarak ödeme yapılmaktadır. Sizler de bu aileler arasına dahil olmak isterseniz yapmanız gereken şey basit.

e-Devlet üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında ödemenizi hemen alabileceksiniz. Üstelik Aile Destek Programı kapsamında vatandaşların ihtiyacı karşılanıyor. Önce e-Devlet resmi internet sitesine giriş yapın. Sonra ise arama kısmına Aile Destek Programı yazın ve başvuru formuna gelin. Başvurunuzu tamamladıktan sonraki süreç içerisinde sizler de kabul edilirseniz aylık olarak ödemenizi alacaksınız.

Aile Destek Programı çerçevesinde ne kadar ödeme yapılıyor merak ediyorsanız işte güncel ödeme listesi:

Kişi başına düşen gelir 450 TL ve altı olduğun 1250 TL ödenmektedir.
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı 1.100 TL ödenmektedir.
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı olması durumunda 950 TL ödenmektedir.
1372,30 TL üzeri ─  2.835,60 TL’den az olması durumunda 850 TL ödenmektedir.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.