Bakanlık Tek Seferde %150 Zam Yaptı! Ödemeler Bu Aydan İtibaren Başlıyor!

Bakanlık Tek Seferde %150 Zam Yaptı! Ödemeler Bu Aydan İtibaren Başlıyor!

Yapılan resmi duyuru sonrasında bazı destek ödemelerine şaşırtıcı oranlarda zam geldi. %150'ye varan zamlarla ilgili detaylar ve çok daha fazlası yanıt bulacak. İşte bakanlık yardım ödemelerinde son durum...

Bu yaz, hem kamu çalışanları hem de çiftçiler için ekonomik açıdan önemli gelişmelere sahne oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayında yaptığı zamlı sosyal yardım ödemelerini eylül ayında da sürdürdü. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı da resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla tarımsal desteklerdeki yeni oranları duyurdu.

Resmi Gazete'de Yayımlandı

Geçtiğimiz hafta başlayan tarımsal yardım ödemeleri, bu hafta da devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı uyarınca, tarımsal destek miktarlarında önemli artışlar yaptığını açıkladı. Tarımsal yardım ödemelerinin ne zaman ve ne kadar yapılacağı konusunda da net bilgiler verildi.

Desteklerde %150 Zam Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı yeni açıklamaya göre, sertifikalı fidan kullanımına sağlanan mali destekte yüzde 150'ye kadar bir artış meydana geldi. Ayrıca, biyolojik ve biyoteknik mücadelede kullanılan yöntemlere sağlanan destek de yüzde 100 oranında arttı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.