Bakanlıktan 4000 TL Yardım Ödemesi! Devlet Durumu Olmayanlara Milyonlarca TL Bütçe Ayırdı!

Bakanlıktan 4000 TL Yardım Ödemesi! Devlet Durumu Olmayanlara Milyonlarca TL Bütçe Ayırdı!

Bakanlık, durumu kötü olan ve yardıma muhtaç vatandaşlara destek ödemesi yapıyor. Özellikle de ailelere bu paralar ödenmekte. 579 milyon TL bütçeden hane başına ne kadar ödeme yapılacak? İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Eylül ayının yarısında sosyal destek ödemelerine start verdi. İlk olarak 9 Eylül'de, yaşlı ve engellilere yönelik aylık ödemeler gerçekleştirildi. Bu ödeme döngüsü ve takvimi, kamuoyu tarafından yakından izleniyor ve sürekli yeni güncellemeler yapılıyor.

Bakanlıktan Destek Ödemesi!

Bu aylık yardımların yanı sıra, Bakanlık ayrıca evde bakım maaşı ve aile destek programları gibi farklı sosyal yardım kalemleri için de ödemelerde bulundu. Ayrıca, finansal açıdan zor durumda olan ailelere sosyal ve ekonomik destek sağlandı.

Eylül Ayında 579 Milyon TL Ödeme!

Bu bağlamda yapılan bir açıklamada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal ve ekonomik destek ödemesinin aileler için oldukça önemli olduğunu belirtti. Ortalama olarak 3571 TL tutarındaki bu ödemeyle ailelerin, çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim masraflarını karşıladıklarını ifade etti. Bakan Göktaş, Eylül ayı için toplamda 579 milyon TL ödeme yapıldığını duyurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.