Çiftçiye %75 Hibe Desteği! Bakanlık Resmi Olarak Açıklama Yaptı!

Çiftçiye %75 Hibe Desteği! Bakanlık Resmi Olarak Açıklama Yaptı!

Çiftçilere sağlanan destek ödemelerinin yanı sıra hibeler de dikkat çekiyor. %75 hibe desteğinden faydalanmanız için ne yapmanız gerekiyor? Tarım ve Orman Bakanı başvuru yapan çiftçilere müjdeyi verdi.

Çiftçiler, Eylül ayı boyunca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanacak olan tarımsal desteklerle ilgili en son bilgileri araştırıyorlar. Eylül ayının ilk haftasında yapılan ilk ödeme ile birlikte, yakın zamanda ikinci bir destek ödemesi daha gerçekleştirildi. Bu ödemelerin yapılmasının hemen ardından, Bakanlığın sunmuş olduğu tarımsal hibelerin detayları büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

%75 HİBE DESTEĞİ VERİLİYOR

Bu kapsamda, "Uzman Eller Projesi" altında yürütülen tarımsal destek ödemeleri, ülke çapındaki çiftçilere dağıtılmaya başlandı. Bakanlık, çiftçilere yönelik önemli bilgileri resmi web sitesi ve sosyal medya platformları üzerinden paylaşıyor. Örneğin, Kocaeli bölgesinde çiftçilere verilen yüzde 75'lik hibe destekli fidanların durumu, Bakanlığın sosyal medya hesabında "Kocaeli'deki çiftçilerimiz için sağladığımız yüzde 75 oranındaki hibe desteğiyle temin edilen fidanlar verimli sonuçlar alıyor ve kullanılmayan topraklar tarıma kazandırılıyor" şeklinde bir açıklama ile duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.