Emekli İkramiyesi Kurban Bayramı'ndan Önce Yeniden Zamlanıyor! İkramiyeye Bu Yıl İkinci Zam Yolda!

Emekli İkramiyesi Kurban Bayramı'ndan Önce Yeniden Zamlanıyor! İkramiyeye Bu Yıl İkinci Zam Yolda!

Emekli Kurban Bayramı öncesinde kaç TL ikramiye alacak? Ramazan'da 2000 TL ödendi ama Kurban'da %50 zam ödeme açıklamaları gündemde. SSK, Bağ-Kur emeklisine bu yıl ikinci defa ikramiye zammı mı geliyor? İşte milyonlarca emekliye ödenecek para...

Emeklilere yapılacak yeni zamlarla birlikte ikramiye ödemeleri de ayrı önem kazandı. Bu nedenle Kurban Bayramı öncesi kaç TL ikramiye ödeneceği sorusu da çok fazla dikkat çekiyor. Emekliye toplamda kaç TL ikramiye ödeneceği sorusu da yanıt bulmak üzere. Hatırlanacağı üzere 1100 TL olan emekli ikramiyesi 2000 TL'ye çıkarılmıştı. Oldukça yüksek oranda artış sağlanmakla beraber, artan enflasyon da göz önünde bulundurulur ise ikramiyeler tekrardan gözden geçirilebilir.

Bayram İkramiyesi 5000 TL Olur mu?

Kurban Bayramı için ödenmesi planlanan ikramiyenin 5000 TL olabileceği yönünde iddialar ortaya atılıyor. Ancak kulislerden gelen bilgiler henüz detayların netleşmediği yönünde. Atılacak adımlar, bir şekilde emeklilerin ve aynı zamanda ikramiye almaya hak kazanan vatandaşların lehine olacaktır. Bu nedenle eğer %100'den fazla zam yapılır ise ikramiye ödemesi 5000 TL'yi bulabilir. Bu durumun şu an için tam olarak mümkün olmayacağı kanaatine sahip olunduğunu da belirtelim.

İkramiyeye %50 Zam Gündemde!

Öte yandan ikramiye ödemelerine %50 zam yapılacağı gündemde. Bu zam gerçekleşir ise 2000 TL'den 3000 TL'ye çıkacaktır. Ramazan Bayramı'nda 2000 TL ödenmişti. Kurban Bayramı'nda 3000 TL ödenirse de bu yıl itibarıyla bayramlarda toplam 5000 TL ikramiye verilmiş olunacak. Geçen yıla kıyasla %150 fark bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.