Emekli ve Memur 2021 Yılı Maaş Zamları Belli Olmaya Başladı

Emekli ve Memur 2021 Yılı Maaş Zamları Belli Olmaya Başladı

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği an geldi. Memurlar, hükümetin zam teklifiyle beraber ne kadar zam alacağı konusunda üç aşağı beş yukarı fikir sahibi olacak. Bir yandan da konfederasyon açıklaması ve zam teklifi belli oldu. Peki Ağustos ayında memura ne kadar zam yapılacak? Emekliler için de kritik süreç başladı.

Emekli ve memurlara yapılacak zamla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Hükümetin zam teklifini açıklayacağı tarih belli olmaya başladı. Enflasyon verilerine göre bir teklif yapılacağı belirtiliyor. Peki emekli ve memur ne kadar zam alacak? Pek çok memur zammın yüzdesini merak ediyor. Emekliler ise enflasyon karşısında düşen alım güçlerinin tekrar yerine gelmesini istiyor. Bu nedenle her iki grup da zam haberlerini takip etmekte. İşte hükümetin zam teklifini duyurucağı tarih...

Hükümetin Zam Teklifi 12 Ağustos'ta

Hükümet, milyonlarca memur ve memur emeklisi için yapacağı zam teklifini 12 Ağustos'ta duyuracak. Memur Sen ile Türkiye Kamu Sen'in ortak hareket kararı olumlu karşılandı. Ortak verilecek teklifle beraber 600 liralık seyyanen zam istedi. Taban olarak 600 TL'lik seyyanen zammın yanı sıra 2022 yılında %21'lik bir zammın daha gelmesini savundu. Ayrıca 2023 yılına gelindiğinde ise %17'lik zammın uygulanması gerektiğini ifade etti. Konfederasyon kanadından gelen açıklamada refah payının da dahil olacağı düşünülüyor. İki yıl içerisinde sene başı %3 olmak üzere toplamda %6'yı geçecek bir refah payı talebi bulunmakta.

Emeklilere Zam Ne Zaman Gelecek?

Memur ve memur emeklilerine yapılacak zammın sene sonu gelebileceği ifade ediliyor. 2022 yılına gelmeden önce zamlarla ilgili en güncel açıklamalar yapılacak. Ağustos ayındaki tekliften sonraki süreçte zam kararı Eylül ayı da açıklanabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.