Emekliye 7500 TL'den Sonra Şimdi de 10.000 TL Sürprizi! Emekli Maaşları Durmadan Artıyor!

Emekliye 7500 TL'den Sonra Şimdi de 10.000 TL Sürprizi! Emekli Maaşları Durmadan Artıyor!

Emekliye en düşük 7500 TL maaş ödeniyordu. Şimdi ise 10 bin TL maaş alınacağına dair detaylar mevcut. Eğer emekli maaşı alıyorsanız yakında alacağınız ödemede artış yaşanabilir. İşte bakanlıktan son dakika maaş zammı açıklaması...

 En düşük emekli maaşının 5500 TL'den 7500 TL'ye çıkması heyecan yaratmıştı. Ancak maaşı 7500 TL'den fazla olanlar, bu zamdan yararlanamadı. Haliyle güncel olarak yapılacak maaş ödemelerinde nasıl bir adım atılacağını sizlerle paylaşalım.

Yeni Maaş 10 Bin TL'ye Çıkacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu açıklamada emekli maaşının kademeli olarak artırıldığının altını çizdi. Bu nedenle maaşların zaman içerisinde 7500 TL'den 10.000 TL'ye çıkarılması bekleniyor. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan bakan, milyonlarca emekliyi de heyecanlandırdı.

eyt2.jpg

Emekli Maaşı Ne Zaman?

Enflasyon verilerine ve bakanlık açıklamasına bakacak olursak, Temmuz ayında emekli maaşında yeni bir zam daha yapılabilir. Söz konusu maaş artışının yanı sıra, emeklilerin zamanla aynı maaşları alacak olması ve sigorta primlerdeki makasın kapanarak çok daha az fark ile benzer maaş ödemelerine erişmeleri mümkün oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.