Erdoğan Toplu Sözleşmeyi Duyurdu! Memuru Kamu İşçisi Kaç TL Zamlı Maaş Alacak?

Erdoğan Toplu Sözleşmeyi Duyurdu! Memuru Kamu İşçisi Kaç TL Zamlı Maaş Alacak?

Memur ve kamuda çalışanlar için yapılacak zamlar yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı zam açıklamasıyla beraber dengeler değişti. Şimdi memur ve kamu işçisi en düşük kaç TL maaş alacak?

Çalışan maaşlarıyla ilgili yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu kapsamda maaş miktarları da değişkenlik göstermekte. Peki kamu çalışanlarına ne kadar ödeme yapılacak? Mayıs ayında gelen açıklama doğrultusunda Erdoğan'ın müjdesini duyuracağız.

%45 zam kararı çıktı ve artık kamu çalışanlarına en az 15 bin TL ödeme yapılacak. Bu haberin hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sevindiren haber geldi. Açıklamasında kamu çalışanlarına yapılan düzenleme ile birlikte ödenecek maaş belirtildi. Aynı zamanda sıranın memurlara geleceği de vurgulanıyor.

Memur maaşlarına ne zaman maaş zammının yapılacağı sorusu hala sorulmakta. Bu konuda net bir duyuru gelmese de Temmuz ayı içerisinde ödemelerin artması bekleniyor. Konuyla ilgili güncel gelişmeler olduğu vakit sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda memurlara yapılacak maaş zammıyla birlikte en düşük 11.848 TL olan ödemenin artması ve kamu çalışanlarını da geçmesi bekleniyor.

Milyonlarca memurun beklentisi, enflasyon oranlarına ve refah payına göre yüksek oranda zam yapılması yönünde. Bu sayede normal maaştan çok daha fazla ödeme alınması hedefleniyor. Memurun müjdeli haberi alması bir buçuk ay daha sürebilir. Bu nedenle büyük bekleyiş sürüyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla beraber kamu çalışanları, emekliler, memurlar ve daha pek çok grup maaş zamlarını gördü. Asgari ücretlilerin de bekleyişi devam ediyor. Memura yapılacak zam konusunda henüz uzmanlardan da net ifadeler gelmiş değil. Yakında konuyla ilgili sendika ve hükümet hamleleri sonrasında ne kadar maaş yapılacağı da netleşecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.