Erdoğan Vatandaşa Seslendi! Erken Emeklilikte SGK Prim Detayına Dikkat!

Erdoğan Vatandaşa Seslendi! Erken Emeklilikte SGK Prim Detayına Dikkat!

Erdoğan'ın vatandaşa emeklilik konusunda yaptığı açıklama ses getirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda emeklilik primi 3600 5400 7200 olmadıysa dikkat... SGK priminizi hemen tamamlayacak ve erken emekli olmanızı sağlayacak yöntemler açıklandı...

Emekli olmak isteyen milyonlarca vatandaş, yaş beklemeden ve 50 yaşına basmadan nasıl emekli olabilir onu araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika emekliler için verdiği müjdeler de dinlemeye değer. Eğer sizler de emeklilik için 60'lı yaşlarınız yerine 47 48 49 yaşında emekli olmak istiyorsanız işte şartlar...

Kimler Emekli Olabilecek?

Emeklilikte sigorta giriş tarihiyle birlikte sigortalılık süresi ve yatırılan prim günü oldukça önemlidir. Bu üç temel şartta 9 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olduysanız emeklilik yaşınız daha da erkene çekiliyor. Üstelik erken emeklilikte SGK'nın payı oldukça yüksek. Erkek ve kadınlar için farklı yaşlarda emeklilik mümkün olsa da her halükarda 50 yaşından önce emekli olabilmeniz için seçenekleriniz mevcut.

Erdoğan Emeklilere Müjde Verecek mi?

Öte yandan Erdoğan'ın emeklilere yapılan ödemelerle ilgili yeni bir açıklaması olacak mı merak konusu haline geldi. 7500 TL emekli maaşının artması bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada emekliler için olumlu sözler ifade etmişti. Bakan Vedat Bilgin ile konunun takipçisi olduğunu anlıyoruz.

Erken Emeklilikte Prim Borcu Detayı!

Erken emekli olmak istiyorsanız askerlik veya doğum borçlanması yapmalısınız. Bu sayede emeklilik yaşınızdan düşülecek ve sizler prim borcunuzu toplu şekilde ödeyeceksiniz. Sosyal Güvenli Kurumu'nun dikkat çeken bu adımı sayesinde pek çok vatandaş erken emeklilik hakkı elde etti. Sizler de sahip olduğunuz çocuk sayısı üzerinden toplam 6 yıla kadar emekli olabilirsiniz. Kadınlarda bu kural geçerli iken, erkeklerde ise askerlik süresi kadar yaştan düşülebiliyor. Bu da en fazla 1,5 yıl demek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.