Erken Müjde Geldi! Erdoğan 28 Haziran'dan Hemen Önce Ödemeleri Duyurdu!

Erken Müjde Geldi! Erdoğan 28 Haziran'dan Hemen Önce Ödemeleri Duyurdu!

Ödemelerle ilgili beklemede olan vatandaşlara sürpriz haber verildi. Milyonlarca vatandaşa sosyal yardım ödemesi yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Haziran öncesi kime ne kadar verileceği netleşti.

Kurban Bayramı'na sadece birkaç gün kala, insanlar ödemelerin ne zaman yapılacağı konusunda en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada bayram ikramiyesi ve emekli maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğini duyurmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da emeklilere 17-23 Haziran tarihleri arasında ödeme yapılacağını belirtti. Bu açıklamaların yanı sıra, destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı da merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre, engelli, engelli yakını ve yaşlı aylıkları temmuz ayında Kurban Bayramı öncesinde ödenecektir. Toplamda 1,4 milyon vatandaşa destek sağlanacaktır.

Bu açıklamaların ardından, diğer sosyal destek ödemeleri hakkında da araştırmalar yoğunlaşmış durumda. Aile Destek Programı ödemeleri ile birlikte elektrik tüketim desteği, çocuk bileşeni desteği ve evde bakım yardımı gibi destekler de geçtiğimiz günlerde ödenmiştir.

Emekli maaşları ve ikramiyelerinin ödeme tarihleri de destek ödemeleriyle birlikte merak edilen konular arasında yer almaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu ödemelerin bayram öncesinde gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın belirlediği takvime göre, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine ödemeler farklı tarihlerde gerçekleştirilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.