EYT Teğet Geçtiyse Dikkat! 1999 Yılı Sonrası İşe Başlayanlara Yeni Emeklilik Düzenlemesi!

EYT Teğet Geçtiyse Dikkat! 1999 Yılı Sonrası İşe Başlayanlara Yeni Emeklilik Düzenlemesi!

EYT'den faydalanamayan 1999 yılı sonrası çalışanlar için emeklilik düzenlemesi devreye giriyor. Bakanlıktan yeni adımlar ve haberler peş peşe geldi. Yaşa takılanlar ve 45 - 46- 47 yaşında emekli olmak isteyenler dikkat! Meclis'ten geçecek yeni emeklilik yasası hakkında neler biliniyor?

Bakanlık, EYT düzenlemesi sonrasında milyonlarca vatandaşın emekli olmasını sağladı. 2 milyonu aşkın vatandaşla beraber her geçen ay EYT düzenlemesinden yararlananların sayısı artıyor. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de harekete geçti. 9 Eylül 1999 yılı sonrasında sigorta girişi olanlar kaç yaşında emekli olabilecek? Düzenlemeye dair detaylar ve son gelişmeler...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bir süredir emekli olabilmeyi beklemekteydi. Yaş sınırına takıldıkları için bu pek mümkün olmuyordu. Ancak son çalışmalar gösteriyor ki emeklilikte kademeli olarak sigorta primlerine ve şartlar konusunda bir değişiklik yapılabilir. En düşük emekli maaşının 7500 TL seviyesine çekilmesi ve bununla beraber emeklilere 6 ayda bir zam yapılmaya başlanması olumlu işaret olarak kabul edildi.

Maaş almaya hak kazanacak vatandaşlar arasında ev kadınları, işsizler, belirli meslek gruplarında çalışmakta olan işçiler de bulunuyor. Dolayısıyla emekli maaşı verilmesi hususunda atılcak adımlar, bir süredir sigorta primi yatıramamış vatandaşları da kapsayabilir. Borçlanmaya yönelik SGK'ya başvuruda bulunduysanız, kaç yaşında emekli olacağınız daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Toplu şekilde borçlanma ve aynı zamanda eşinizle birlikte emekliliğin önü açılıyor.

Hükümetin çalışmaları, özellikle de seçim sonrasında daha fazla meyvesini verecektir. Temmuz ayından itibaren yeni emeklilik sistemine dair daha fazla detaya sahip olunması muhtemel gözüküyor. Güncel bilgiler ve çok daha fazlasını Ülkücü Medya üzerinden bulabilirsiniz. Bildirimlerin açılması da anlık habere ulaşmanız açısından önemli. Sizler de sigorta priminizi, çalışma sürenizi belirterek ne zaman emekli olabileceğinize dair sorularınızı yorumlar kısmından iletebiliyorsunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.