İşçiye Zam Yapıldı! En Düşük Maaş 11 Bin TL'den 23 Bin TL'ye Çıktı!

İşçiye Zam Yapıldı! En Düşük Maaş 11 Bin TL'den 23 Bin TL'ye Çıktı!

2023 yılında işçiye yapılan zamdan sonra en düşük maaş 23 bin TL oldu. Öncesinde yalnızca 11 bin TL ödeniyordu. Bu rekor kıran zamla beraber kimler ne kadar ödeme alacak işte detaylar yazımızda...

İşçilere yapılan maaş zammıyla birlikte yeni maaşlar belirleniyor. Üstelik enflasyonun da üzerinde yapılan bu zam sonrasında işçilerin alım gücü iyice arttı. Bir süredir maaş artırımı konusunda beklentiler mevcuttu. Bu nedenle yapılan maaş zammı olumlu karşılandı. İşçi zammına dair merak edilenler aktarılmaya devam ediliyor. Kadrolu işçşilerin Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte alacağı yeni ödemeler şaşırttı.

İşçiye %110 Zam Kararı

Çalışanların maaşına %110 zam yapılması kararlaştırılırken Artuklu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında anlaşma gerçekleşti. Belediye ve sendikanın duyurusu ile birlikte detaylar ortaya çıktı.

Belediye çalışanlarına düzenli olarak zam yapılıyor. Sendikalar, belediye personel zammı için önemli bir çalışma yürütmekte. Bu doğrultuda belediyeler ile anlaşma yoluna gidiliyor ve güvence adına Toplu İş Sözleşmesi imzalanıyor. 

2023 yılında toplu iş sözleşmeleri güncel olarak devam ediyor. Eğer sizler de belediye personeli olarak çalışıyorsanız, Belediye-İş Sendikası'nın çalıştığınız belediye ile olan anlaşmasıyla birlikte maaşlarınızda ciddi oranda artış gerçekleşebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.