Kamu Bankalarından Düşük Faizli Konut Kredisi! Sıfır Ev Alacaklar İçin Faiz Oranları Düşürüldü

Kamu Bankalarından Düşük Faizli Konut Kredisi! Sıfır Ev Alacaklar İçin Faiz Oranları Düşürüldü

Bankalar, yaptıkları açıklamalarla sıfır ev almayı düşünen vatandaşları heyecanlandırdı. Oldukça düşük faiz oranları ve yüksek vadelerle beraber ev kredisi çekebileceksiniz. Konut kredisi çekme şartları konusunda ise fazlasıyla kolaylık sunuluyor. Kredi çekmek için gerekli olan önemli şartları da yazdık.

Vakıfbank ve Halkbank, vatandaşa konut kredisi vermek için harekete geçti. Ortalamanın altında düşük faizli kredi verileceği açıklandı. Peki bu krediden kimler faydalanabilecek? Kredi çekmek isteyenler soluğu kamu bankalarında aldı. Söz konusu gelişmelerle beraber kredi faiz oranı de duyuruldu. İşte konut kredisinde dikkat çeken şartlar....

Faiz Oranı 0,65 Olacak

Konut kredisinde vatandaştan istenen faiz oranı 0,65 olacak. Sıfır konut almak isteyenlere bu fırsat sunulacak. Sıfır olmayan konutlar için bu kadar düşük faiz oranı ile ev almanız mümkün değil. Fakat bankanın diğer şartlarını da yerine getirmek zorundasınız. Genel olarak sınırlı sayıda kişiye verilen bu kredide, ince elenip sık dokunuyor.

Konut Kredisi Şartları

6 aydır bir işte çalışmak zorundasınız. Eğer işte çalışmıyorsanız bile emekli olmanız gerekmektedir. Ayrıca tarafınıza verilecek krediden ötürü kazancınızın da bir miktar yüksek olması önemli. 3 ay ertelemeli 120 ay vadeli verilecek bu kredi, düşük faiz oranıyla birleşince fazlasıyla hesaplı hale geliyor. Banka kredi notunuzun yüksek olması çok önemli. Sİcil notunuza göre işlem yapılacağını unutmayın.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Kredi başvurusu yapmak için Halkbank ve Vakıfbank'ın şubelerine gidebilirsiniz. İnternet bankacılığını da kullanabileceğiniz gibi konut kredisinde şubeler üzerinden yüz yüze görüşme yapmanız tavsiye edilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.