Mayıs Ayında 4336 TL Ödendi! Düşük Gelirli Vatandaşa Devlet Desteği Sürüyor!

Mayıs Ayında 4336 TL Ödendi! Düşük Gelirli Vatandaşa Devlet Desteği Sürüyor!

Sosyal yardım ödemeleri düzenli olarak yapılıyor. Geliri az olan ve geçinmekte zorluk çekenlere devlet desteği sunuldu. Mayıs ayında yapılan 4336 TL'den faydalanmak için nasıl başvuru yapabilirsiniz belli oldu. Bu şartlara iyice göz gezdirin...

Sosyal destek ödemeleri kapsamında devletin sağladığı yardımlar merak ediliyor. Özellikle de güncel olarak Mayıs ayında ödenen sosyal yardım paraları hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Son zamanlarda destek ödemelerine ilişkin bakanlıktan duyurular da geliyor. Peki Evde Bakım Desteği konusunda hangi gelişmeler yaşandı?

4336 TL'lik Engelli Evde Bakım Desteği ödemeleri hesaba yatırıldı. Bakan Derya Yanık'ın güncellemesi ile ödemelerin hesapta olduğu öğrenildi. Üstelik bu paralar aylık olarak ödeniyor. Sizler de yararlanmak istiyorsanız e-Devlet platformu üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Destek paralarının hesaba yatırılması ve diğer detaylara sahip olabilmek adına e-Devlet'e giriş yapın. Arama kısmına Engelli Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama yazdığınız vakit karşınızda ekran çıkacaktır. Bu ekrana tıklayın ve hesabınıza para yatıp yatmadığınızı kontrol edin. Aynı zamanda başvuru ekranı üzerinden de formu doldurarak işlemleri sağlayabilirsiniz.

Kimler Engelli Bakım Başvurusu Yapabilir?

Engelli bakım desteği başvurusunu yapacak olan vatandaşların güncel olarak kendi ihtiyaçlarını karşılamayan ve engelli raporuna sahip olan kişiler olması gerekmektedir. Bu nedenle engelli raporuna sahipseniz veya heyetten geçerek böyle bir rapor alma şansınız var ise sizler de öncelikli olarak fiziksel olarak bazı yeterliliklere sahip olmadığınızı kanıtlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise başvuru işlemlerinde bulunarak aylık 4336 TL'lik ödemeyi almaya hak kazanmanız mümkündür. Bakanlık, Mayıs ayında olduğu gibi her ay sosyal yardım paranızı hesabınıza yatıracaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.