Seçim 2. Turundan Önce İlk Ödemeler Yapılabilir! Bakanlık 15 bin TL Destek Ödemesine Başladı!

Seçim 2. Turundan Önce İlk Ödemeler Yapılabilir! Bakanlık 15 bin TL Destek Ödemesine Başladı!

Bakanlık seçim ikinci turu gelmeden ilk ödemeleri hesaba yatıracak. 15 bin TL'ye varan destek parasından nasıl faydalanılır? Destek programına ilişkin başvuru şartları ve son dakika müjdesi...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal devlet anlayışını her zaman sürdürüyor. Bu yüzden ihtiyaç sahiplerine ödeme yapılmaya devam edilmekte. Seçimlerin ikinci tura kalmasıyla birlikte hükümetin ne gibi değişiklikler yapacağı merak konusu oldu. Sosyal destek ödemelerinde bir artış meydana gelecek mi?

15 Bin TL Sosyal Destek Ödemesi Yapılıyor!

Vatandaşın maddi kaygılarını ortadan kaldırmak için ailelere ödemeler yapılmakta. Seçimler de ikinci tura kalınca vatandaşlar ödeme tarihlerinde değişiklik olup olmayacağını merak etti. Söz konusu 15 bin TL ödemeyi nasıl alacağınıza dair başvuru şartları ve bilgileri aktaralım.

2. Turdan Önce Hesabınız Yatabilir

Aile Destek Programı'nın Mayıs ayı ödemeleri ne zaman hesaba yatacak merak ediliyor. 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce yardım parası hesabınıza aktarılabilir. Bu nedenle sizler de başvuru yaparak destek ödemesinden faydalanabilirsiniz.

15 Bin TL Destek Başvuru Şartları Nedir?

Toplam 15 bin TL'ye varan destek parasında ilk şart ailede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmasıdır. Bununla birlikte yardım ödemeniz 12 aya bölünerek en fazla 1250 TL olarak ödenecektir. 

Ailede kişi başı gelir:

450 TL ve altı ise 1.250 TL
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı ise 1.100 TL
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı ise 950 TL
1372,30 TL üzeri ─  2.835,60 TL’den az ise 850 TL ödenecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.