SGK'dan Düzenli Maaş Alıyorsanız Müjde! Emekliye Tek Seferde Verilecek Ödeme Belli Oldu!

SGK'dan Düzenli Maaş Alıyorsanız Müjde! Emekliye Tek Seferde Verilecek Ödeme Belli Oldu!

Milyonlarca emekli için kapılar aralandı. Ödemeler için geri sayım başladı. SGK'dan düzenli ödeme alanlar tek seferlik bu ödemeye sahip olacak. Mayıs ayında emekliye kaç TL ödenecek? İşte detaylar...

SGK emeklileri, her ay almış oldukları maaşın yanı sıra ek ödemelere de sahip olabiliyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı fark etmeksizin bu ödemeler hesaplara yatırılmaktadır. Üstelik EYT düzenlemesi ile emeklilik hakkı elde edenler de bu gruba dahil. Güncel olarak ödemelere dair bizleri neler bekliyor sizlerle paylaşacağız.

Kamu Bankasından Promosyon Ödemesi

Kamu bankası, emekliye ödenecek promosyonun maaşa göre belirleneceğini aktardı. Emekli maaşınız ne kadar ise daha fazla ödeme alabilirsiniz. Ziraat Bankası'nın güncel emekli promosyon tablosunu inceleyebiliriz:

3.500 TL Altında Emekli Maaşı Alanlara: 3.000 TL
3.500 TL ile 7.500 TL Arasında Emekli Maaşı Alanlara: 3.500 TL
7.500 TL ile 10.000 TL Arasında Emekli Maaşı Alanlara: 4.500 TL
10.000 TL ve Üzerinde Emekli Maaşı Alanlara: 5.000 TL

Emekli Maaşına Ek Olarak Verilecek

Promosyon ödemeleri, 3 yıllık taahhüt sonrasında emekli maaşınıza ek olarak verilecek. Eğer sizler de aldığınız maaş üzerinden promosyon hakkı elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem basit. Ziraat Bankası'nın mobil uygulamasını indirebilir, çağrı merkezi ile görüşebilir, SMS gönderebilir, dijital bankacılık işlemleri üzerinden de gerekli başvuruyu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bankanın şubesine giderek kısa süre içerisinde gerekli işlemleri sağlamak mümkündür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum