TC Kimlik Numarasına Göre %50 Zamlı Ödeme Yapıldı! Aylardır Beklenen Zamda Miktar Belli Oldu

TC Kimlik Numarasına Göre %50 Zamlı Ödeme Yapıldı! Aylardır Beklenen Zamda Miktar Belli Oldu

Bir süredir bakanlıktan yeni zam bekleniyordu. %50'ye varan zamlı ödemeler sonrası TC kimlik numarasına göre işlemler sağlandı. Peki kim ne kadar alacak? İşte detaylar...

Temmuz ayında memur maaş zammının kesinleşmesi üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardımların da memur maaş katsayısına bağlı olarak artırıldığını açıklamıştı. Aynı bağlamda, Tarım ve Orman Bakanlığı da tarımsal yardım ve destekler konusunda yeni bilgiler paylaştı. Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 2023 ve 2024 yıllarına dair tarımsal destek miktarları da netleşti.

TC Kimlik Numarasına Göre %50 Zam Yapıldı!

Bu haftanın cuma günü, TC kimlik numarasının son rakamı 0 veya 2 olan çiftçilere tarımsal destek ödemeleri yapılacak. Önümüzdeki haftalarda, destek ödemeleri belirlenen bir takvime uygun olarak devam edecek. Sertifikalı tohum kullanımına dair desteklerin ürüne göre yüzde 25 ile yüzde 50 arasında bir artış gösterdiği belirtildi. Bu sadece bir örnek; birçok farklı tarımsal yardım kaleminde de artışlar meydana geldi. Bakanlık, desteklerin detayları hakkında resmi web sitesi aracılığıyla kamuoyunu aydınlattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.