ENGİN PAŞA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR....

ENGİN PAŞA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR....

Engin Alan'dan gündeme dair önemli açıklamalar MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, "Yaklaşan genel seçimler öncesi MHP'deki kaset olayına benzer...

Engin Alan'dan gündeme dair önemli açıklamalar

 

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, "Yaklaşan genel seçimler öncesi MHP'deki kaset olayına benzer kumpaslar kurularak yeni oyunlar oynanabilir" dedi.

Engin Alan, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kozan Şubesi'nin Belediye Sineması'nda düzenlediği "Zulme gülen adam Engin Alan" konulu konferansa katıldı. Milletvekili Alan, konferanstaki konuşmasında düzmece dava, kumpaslar ve çeşitli oyunlarla 4 yıla yakın bir süreyi hapishanede geçirdiğini, ancak, bu oyunları sanki uzaydan gelenler yapmış gibi hiç kimsenin üzerine almadığını ve almaya da niyetli gözükmediğini söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı oynanan bu oyunda hiç kimsenin masum olmadığını ileri süren Alan, şunları kaydetti: "Biz ne olursa olsun devletimize, milletimize kırgın değiliz. Biz yaşadıklarımızı devletimize, milletimize helal ediyoruz, yeter ki onlara bir zeval gelmesin. Biz haziran 2011 seçimlerinde, seçilip de cezaevinde kalan 8 milletvekiliydik. PKK terör örgütü üyeliğinden yargılananlar çıktı, kala kala bir ben kaldım, Engin Alan olarak. Ta ki Anayasa Mahkemesi karar verene kadar. Olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne oldu. Zaten bu kumpas, tezgahların amacı, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni etkisiz hale getirmekti. Zira Türk Silahlı Kuvvetleri'ni etkisiz hale getirmeden, bu ülkeyi bölüp parçalamanın, rejimi ile oynamanın, yeni Türkiye gibi safsatalarla bu ülkenin bütünlüğünü, milletin birliğini yıkmak mümkün olamazdı. İstenen bu idi ve öylede oldu. Tabi, bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda Türkiye 91 yıllık Cumhuriyet tarihin en zor ve sıkıntılı günlerini yaşıyor." Alan, çözüm süreci dendiğinde kulağa hoş gelen şeyler olduğunu ancak gidişin arzulanan gibi devam etmediğini belirterek, süreçle ilgili bazı eleştirilerde bulundu. Türkiye'yi içinde bulunduğu bu zor ve belalı süreçten çıkararak selamete kavuşturacak tek çarenin MHP iktidarı olduğunu aktaran Alan, şöyle devam etti: "MHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün sigortasıdır ve bu sigorta hiç atmaz. Bu sigorta, ülkenin garantisidir. Yaklaşan genel seçimler öncesi MHP'deki kaset olayına benzer kumpaslar kurularak yeni oyunlar oynanabilir. Önümüzdeki genel seçimler, bana göre, Türkiye'nin gelecek 40-50 yılını etkileyecek en önemli olay olacaktır. O nedenle önümüzdeki bu 7-8 aylık süreçte, tüm dava arkadaşlarımız, tüm gönüldaşlarımız, ülküdaşlarımız, parti teşkilatlarımız, ocaklarımız belki de bundan önceki 45 yıldan daha fazla çalışmak zorunda." Konferans, Vakıf Başkanı Kürşat Sedefoğlu ve Belediye Başkanı Öztürk'ün Milletvekili Alan'a çiçek ve plaket sunması ile sona erdi.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.