Erdoğan'ın Damadı Berat Albayrak'tan Bahçeli'ye AĞIR HAKARET

Erdoğan'ın Damadı Berat Albayrak'tan Bahçeli'ye AĞIR HAKARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Damadı Berat Albayrak'tan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye çok ağır hakaret...

 

Erdoğan birkaç gün önce yaptığı konuşmada, açık ve aleni bir şekilde Türkiye'de artık yönetim sisteminin değiştiğini, bu fiili durumun anayasa ile düzenlenmesi gerektiğini söylemişti.

Yani Erdoğan, artık kendisini fiili olarak Başkan ilan etmiş, mevcut anayasayı tanımadığını ima etmişti. Erdoğan kısaca "anayasayı bana uydurun" demeye getirmişti.

Erdoğan'ın bu çıkışına en sert tepki MHP Lideri Devlet Bahçeli'den gelmişti. Cumartesi günü twitter üzerinden yaptığı açıklamada Erdoğan'a "yerli üretim Hitler" diyen Bahçeli, "Hayırdır, bu ülkede savaş veya darbe oldu da biz mi kaçırdık? Bizim yerli üretim Hitler’e, Stalin’e, Kaddafi’ye tahammülümüz olmaz"  sözleri ile sert tepki göstermişti

MHP'den gelen bu sert sözler sonrası Damat Berat Albayrak öne atıldı ve Bahçeli'ye ağır hakeretler etti. Bahçeli için "siyaseten iki sözü bir araya getirip cümle kurmaktan aciz olanlar" ifadesini kullanan Damat Albayrak bakın bugünkü yazısında neler dedi?

İşte Berat Albayrak'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm;

"Siyaseten iki sözü bir araya getirip de cümle kurmaktan aciz olanlar, birileri tarafından önüne koyulan metinleri yayımlayarak son dönemde sosyal medya canavarına dönüşmüş durumda. Bir de öyle beylik laflar ediyorlar ki, sanırsınız kalıplarıyla orantılı söylemler.

Ama Allah'tan geçmişe dayalı söyleyene ve söylenene bakıyoruz ve muhatap almıyoruz. Yoksa esas kendisinin yıllardır tam bir diktatör edasıyla yönettiği partiyi getirdiği nokta ve başarısızlık ortadayken, milletin yarısından fazlasının desteği arkasında olan bir lidere siyaseten hiçbir etik sınır ve tutarlılık gözetmeyen bu söylemlere başka türlü üslup takınılır ya neyse...

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum