Sosyal Güvenlik Kurumu  EYT'lilerin Ödeme Tarihini Duyurdu!

Sosyal Güvenlik Kurumu EYT'lilerin Ödeme Tarihini Duyurdu!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Nisan ayında emekli olanlara yönelik önemli bir açıklama yaptı. Bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu. Özellikle Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda merakla beklenen duyuru, SGK tarafından yapıldı.

SGK, gelir ve aylık bağlama işlemi Nisan ayında sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesine denk gelen sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 9 Mayıs 2023 tarihinde ödeneceğini duyurdu.

SGK'nın yaptığı açıklamaya göre, 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılan kişilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. Mart ayı öncesinde gelir ve aylık alanlar ile Mart ayında gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarihleri arasında ödenmişti. Ancak Nisan ayında gelir ve aylık bağlama işlemleri sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesine denk gelen sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir.

SGK'nın yaptığı duyuruyla birlikte emekli olan vatandaşlar, bayram ikramiyelerinin ödeme tarihini önceden bilerek planlarını yapabilecekler. Kamuoyuna duyurulan bu bilgi, emeklilerin dikkatini çekiyor ve heyecanla beklenen ödemenin gerçekleşmesine yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.