2021 Yılı Bekçi Alımları Duyuruldu mu? Bekçi Olma Şartları Nedir?

2021 Yılı Bekçi Alımları Duyuruldu mu? Bekçi Olma Şartları Nedir?

Bekçi alımlarına ilişkin yapılan açıklamalar dikkat çekiyor. Bu sene bekçi alımları olacak mı? Bekçi olmak için dikkat edilmesi gerekenlere değinildi. Güncel bekçi maaşları ve alımlar için şartlar açıklandı. İşte Polis Akademisi Başkanlığı'nın yapmış olduğu resmi açıklamalardan alınan detaylar...

Bekçi olmak için gerekli şartlara ilişkin bilgiler yayınlandı. Bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Devlette memur olmak isteyenlerin merak ettiği bu soru yanıtlandı. Peki bekçi olmak için gerekli şartlar nelerdir? Kimler bekçi olabilir? İşte detaylarıyla beraber 2021 bekçi alımları.

Bekçilik Şartları

Öncelikle bekçi olmak isteyenlerin TC. vatandaşı olması gerekiyor. Eğitim durumu ise lise mezunu veya liseye denk bir okuldan mezun olmalıdır. Vücut kitle endeksine dikkat edilmelidir. Boy ve kilo oranına ilişkin bu endeksin ortalama 18 ve 27 arasında olması gerekiyor. Ayrıca boy konusunda da en az 167 şartı arandığı da bilinmekte. 18 yaşından büyük olmak ve 31 yaşından küçük olmak gerekiyor. Eğer 31 yaşına girilmiş ise kişi başvuruda bulunamaz. Askerlik görevini de tamamlamış olması gerekiyor. Bu şartlar haricinde detaylı olarak Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Bekçi Alımları Var mı?

Şu an için aktif olarak bekçi ilanı bulunmamaktadır. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı'ndan gelecek bekçi alımı için detaylar sitemizde paylaşılacak. Bekçilerin aldığı maaşlar ise mezun oldukları okullara göre değişkenlik göstermektedir. İlkokul mezunları 4618 TL alırken, lise 4872, üniversite ( açık öğretim hariç) mezunları ise 4999 TL maaş alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.