Gördesli Üreticilere Büyükşehir'den Fidan Desteği

Gördesli Üreticilere Büyükşehir'den Fidan Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında, yüzde 75 hibe ile Gördesli üreticilere fidan dağıtımında bulundu. Ceviz, Badem, Ayva, Trabzon Hurması, Kestane ve İncir olmak üzere fidanlar, düzenlenen törenle üreticilere teslim edildi.

Kırsal kalkınmanın gelişmesi, üreticilerin daha fazla gelir elde etmesi amacıyla projelerini uygulamaya devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördesli üreticilere fidan desteğinde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesinde düzenlediği tören ile 4 bin 898 adet Ceviz, Badem, Ayva, Trabzon Hurması, Kestane ve İncir fidanını üreticilere teslim etti. Fidan teslim törenine Gördes Belediye Başkan Yardımcısı Necati Arı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, MHP Gördes İlçe Başkanı Abdürrazik Yonat, Gördes Ziraat Odası Başkanı Mehmet Koç, Gördes İlçe Tarım Müdürü Güngör Akyol ve üreticiler katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, törende yaptığı konuşmasında üreticilere Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri ve üreticilere yönelik projeleri hakkında verdiği bilgilerin ardından, fidanların korunması ve dikilmesi hakkında da bilgilendirmede bulundu. Yapılan bilgilendirme ve konuşmanın ardından üreticilere fidanları Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta ve protokol üyeleri tarafından teslim edildi. 
Tarım arazileri zarar gören üreticilere de fidanları hibe edildi
Geçtiğimiz aylarda çıkan yangında zeytin ağaçları yanan üreticilere, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına geçmiş olsun dileklerini ileten Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe olarak üreticilere gönderilen meyve fidanlarını da teslim etti. Fidanlarını alan üreticiler Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve tüm çalışanlarına teşekkürlerini iletti. 

HABER: MEHMET ARKAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.