Menzil Cemaati İsim Değişikliğine Gidiyor! Menzil Cemaati Müritleri Cemaatin Yeni İsmini Duyurdular..

Menzil Cemaati İsim Değişikliğine Gidiyor! Menzil Cemaati Müritleri Cemaatin Yeni İsmini Duyurdular..

Nakşibendi tarikâtına bağlılığı ile bilinen Menzil Cemaati ile ilgili müritleri arasında yeni bir iddia ortaya atıldı. Türkiye'deki cemaatler arasında hatrı sayılır bir yeri olan Menzil Cemaati, isim değişikliğine mi gidecek? Cemaatin ismi değişecek mi tartışması gündeme oturdu. Müritler ismin değişeceğini savunuyor.

Türkiye'de bulunan pek çok tarikat arasında ismini duyurabilmiş ve ünlülerle de anılan Menzil Cemaati, alınan bir karar ile Cemaatin adını değiştirebilir. Bu nedenle müritler arasında farklı görüşlerin ortaya atıldığı belirtiliyor. Cemaate bağlı olarak iki farklı şehirde kol olduğu için, bu kollar arasında ayrılmalar ve dağılmalar yaşanacağı da iddia edilmekte. Bu nedenle detaylı bir karar verildikten sonra Menzil Cemaati'nin ismi değiştirilebilir.

menzil.jpg

Menzil'in Yeni Adı Ne Olacak?

Menzil Cemaati'nin yeni adı Semerkand olabilir. Hali hazırda iki ismin de güncel olarak kullanıldığı bilinmekte. Ancak Menzil kelimesini anlamı uzaklığı çağrıştırdığı için bu konuda görüş ayrılıkları yaşanıyor. Bazı müritler Cemaatin imaj değişikliğine giderek daha iyi bir görünüm kazanacağını savunurken, kimi müritler ise değişikliğin iyi olmayacağını vurguluyor.

Abdulbaki Erol'un liderliğinde Menzilcilerin alacağı bu karar diğer Cemaatleri nasıl etkileyecek bilinmiyor. Menzil Cemaati'nin yeni ismi Semerkand olabilir. Bu konuda yaşanacak gelişmeleri son dakika gelişmesi olarak paylaşacağız. Ancak şimdilik kesin bir karar verilmedi. Popülerlik ve sahip olduğu kitle bakımından önemli bir konumda olan Menzil Cemaati bu riski alacak mı yakında belli olacak.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum