Sağlık Bakanlığı Duyurdu! 195 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı Duyurdu! 195 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre günlük vaka sayısı 24.792 oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın 24 Ekim tarihli koronavirüs verilerine göre; son 24 saatte yapılan 338.000 536 testin 24.792'si pozitif çıktı. Virüsten 195 kişi daha hayatını kaybetti. İyileştiği bildirilen hasta sayısı ise 24.403 oldu.

Sağlık Bakanı Fahreddin Koka, "Aşı olan kişilerin genellikle daha hafif koşullarda olduğunu biliyoruz. Aşılar vücudu önceden koruyabilir. Risklere karşı dikkatli olun ve aşı yaparak hastalıklarla mücadele edin" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada hedef nüfusun %75'inden fazlasının ikinci doz aşı aldığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs verileri tablosundaki bilgilere göre; ikinci aşı dozunda Aodu %82,0 aşılama oranı ile ilk sırada yer aldı. Şanlıurfa %52.0 aşılama oranı ile son sırada yer aldı. İki büyük şehir arasında ilk sırada %79,6 ile İzmir, ikinci sırada %77,3 ile Ankara ve %71,7 ile İstanbul üçüncü sırada yer aldı. 71.7 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Tablo, belirtileri ciddi veya hafif, aramızdan 24.792 kişiye daha virüs bulaştığını söylüyor. Aşılı olanların hastalığı genellikle hafif geçirdiğini biliyoruz. Aşı vücudu önceden korumaya alıyor. Risklere karşı dikkatli, aşınızı yaptırarak da hastalığa karşı baştan güçlü olun.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.