WhatsApp yeni bir özellik daha ekledi

WhatsApp yeni bir özellik daha ekledi

Milyarlarca insanın kullandığı sosyal medyanın önde gelen uygulamalarından biri olan WhatsApp’a yeni bir özellik daha eklendi. Özellik sayesinde kullanıcılar artık sadece bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolar gönderebilecek.

Sosyal medyanın gözde uygulaması WhatsApp’a bir yeni özellik daha! Artık sadece paylaşmak için çekilen fotoğraflar galeride yer kaplamayacak. WhatsApp’ın bu konuyla ilgili yaptığı duyuruda “Kullanıcılara gizlilikleri üzerinde kontrolü daha fazla sağlayan yeni özelliğinin ‘Bir Kez Görüntülenen’ medya özelliğini kullanıma sunuyoruz.” dedi.

Bir kez görüntülenme özelliği ile karşı tarafa gönderdiğiniz fotoğraflar sadece bir kez görüntülenebilecek. Bu özellikte uçtan uca şifreleme geçerli olacak. Ayrıca karışıklığı önlemek için de mesaj açıldığında “açıldı” olarak görüntülenecek. Kullanıcıların gizli ve kaybolan medya gönderimi yapabileceği bu özellik bu haftadan itibaren tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hızlı bir ifadeyi, Wi-Fi gibi özel ve hassas bilgiler gönderilebilecek.

WhatsApp’a eklenen yeni özellik nasıl kullanılır?

Gizliliği koruma amacıyla eklenen bu özellik ile bir kez görüntülenebilen, gönderildikten sonra sohbetten kaybolan medya dosyalarınızı gönderebilirsiniz. WhatsApp’ın yaptığı açıklamada bu özelliğe dair aşağıda bulunan bilgileri yayınladı. Bu bilgilere göre:

  • Gönderilen medyalar alıcı kişinin galerisine kaydedilmez.
  • Bu özellikle gönderilen fotoğraf ve videoları tekrar görüntüleyemezsiniz.
  • Bu özellikle gönderilen içeriği alıcı başka kişilere iletilemez, yıldız ekleyemez, paylaşamaz veya kaydedilemez.
  • Alıcının okundu özelliği kapalı ise fotoğraf ve videodaki açıldı bilgisini göremezsiniz.
  • Bu özellikteki fotoğraf ve videolar 14 gün içerisinde açılmazsa süresi dolar ve sohbetten silinir.
  • Bu özellikteki her fotoğraf veya video için bir kez görüntüle seçeneğini seçmeniz gerekir.
  • Bu şekilde ayarlanmış ve yedekleme yapıldığı sırada açılmamış olan medyalar geri yüklenebilir. Eğer açılmışsa geri yüklenemez.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.