Asgari Ücret Memur Maaşına Yetişecek! Bu Gidişle Asgari Maaş Alanlar Bayram Edecek!

Asgari Ücret Memur Maaşına Yetişecek! Bu Gidişle Asgari Maaş Alanlar Bayram Edecek!

Asgari ücrete öyle bir zam bekleniyor ki memurlar isyan edecek. Çünkü memur maaşı 11848 TL ama asgariye daha fazla maaş verilmesi muhtemel. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 asgari ücret ara zammını duyuracak.

Asgari ücrette yeni zam senaryosu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Vedat Bilgin'in de ifade ettiği üzere ara zam konusunda önemli bir çalışmaya imza atılacaktı. Öte yandan asgari ücret zammına ilişkin başka hangi gelişmelerin yaşanacağı ise yanıt buluyor. En düşük maaş olarak bilinen asgari ücret kaç TL olacak? Bu konuda atılacak somut adımlar ve uzmanların yorumları da netleşiyor.

SGK Uzmanı Duyurdu!

SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan gelen açıklamada maaş zammına ilişkin beklentilerin 13 bin TL'ye yakın olabileceği ifade edildi. Ortalama yüzde kaç zam yapılır bilinmez ancak kamu çalışanının 15 bin TL aldığı biliniyorken asgari ücret ile aralarında aşırı bir fark beklenmiyor. Bu nedenle maaş zammına ilişkin çeşitli iddialar gündemdeki yerini korumakta.

Çalışanlar Zam Bekliyor

Milyonlarca asgari ücretli, yeni maaş zammı için beklentilerini koruyor. Bu nedenle Temmuz ayından kısa bir süre önce kararın duyurulması beklenebilir. Yine de asgari ücret için atılacak adımda en düşük %45 zam beklentisi olduğunu vurgulayalım. Bu da neredeyse yarı maaş artırımı anlamına geliyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak

Yeni maaş zammının açıklamasını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapması bekleniyor. Ancak önümüzde seçimler var ve seçimlerin kazananı yeniden Erdoğan olur ise bu süreç tahmin edildiği üzere işleyebilir. Asgari ücrette somut adımların atılması en çok çalışanları ve sonrasında ise sendikaları ilgilendiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.