Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Seçim Öncesi Son Hamle: Asgari Ücret İçin 13 Bin TL Teklifi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Seçim Öncesi Son Hamle: Asgari Ücret İçin 13 Bin TL Teklifi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücret zammı gündem oldu. Asgari Ücret için kulislerde dolanan iddia ses getirdi. Cumhurbaşkanı, seçim öncesi asgari ücreti 13 bin TL yapacak mı? Asgari maaşa %52 zam bekleniyor...

Asgari maaşa ne zaman zam geleceği merak ediliyor. Tüm bunlarla birlikte asgari ücretteki son durumla beraber çeşitli detaylar ortaya çıkıyor. Öyle ki artan enflasyon ve yaklaşan seçimle birlikte kamu çalışanlarına da zam yapıldı. En düşük kamu çalışanı maaşı 15 bin TL oldu. Peki asgari ücret için de benzer adım atılacak mı? Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama bekleniyordu.

Asgari Ücret 13 Bin TL Olur mu?

Kulislerde dolaşan iddialara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesinde sürpriz yaparak asgari ücreti 13 bin TL'ye çıkaracak. Cumhurbaşkanlığı kararı ile yapılacak zammın etkileri de merak konusu haline geldi. Konuyla ilgili asgari maaşın ne kadar olacağı ve nasıl bir hamlede bulunulacağı da soruluyor. 

Asgari Maaşa %52 ZAM!

Eğer Erdoğan'ın zam kararı kesinleşir ise asgari maaşın %52 artması bekleniyor. Tüm bu gelişmelerle birlikte bizleri nelerin beklediği yanıt bulacak. Şimdilik büyük bekleyiş sürüyor. Asgari ücretlilerin isteği de bu zam oranının kabul edilmesi.

Seçim Öncesi Maaşlar Artıyor!

Seçim öncesinde önce emeklinin maaşı arttı. Sonrasında ise kamu çalışanlarının maaşlarına ciddi oranda bir zam yapıldı. Şimdi sıra asgari ücretliye geldi. Seçim öncesi böyle bir adım atılır ise milyonlarca çalışan bu habere sevinecektir. Alım güçleri artacak ve daha refah dolu yaşayacaklardır. Bu durumun işverene ne gibi sonucu olur bunu da zaman gösterecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.