EYT'liler Maaşlarınız Bu Şekilde Yükselecek! 638 Lira Fazladan Maaş Fırsatınız Var..

EYT'liler Maaşlarınız Bu Şekilde Yükselecek! 638 Lira Fazladan Maaş Fırsatınız Var..

Çok yakında çıkması beklenen EYT'nin şimdilerde çok sayıda bekleyeni bulunuyor. Eyt yaklaştıkça, farklı bilgilerde oraya çıkmaya devam ediyor. EYT'lilerin maaşlarını nasıl 638 lira yükseltecek? İşte detaylar...

EYT'lİLERE YENİ GÜZEL HABERLER...

Şimdilerde çok sayıda vatandaşımız yeni çıkacak EYT yasasını bekliyor. Bu fırsatı kullanarak emekli olabilecek vatandaşlar neredeyse her gün yeni bir bilgiyle karşılaşırken, bu kezde emekli olmadan maaşlarını yükseltme fırsatı yüzlerini güldürecek. EYT' üzerinden emekli olacak vatandaşlarımızın maaşlarını yükseltecekleri bir seçenek bulunuyor. Peki EYT'Liler maaşlarını nasıl yükseltebilir.

EYT'liler maaşlarını nasıl yükseltecek? 638 Lira ücret nasıl alınır ?

Emekli olduktan sonra çalışma hayatını noktalamak istemeyen vatandaşlarımıza yeni destekler sağlanacak. Alınan destekler ile çalışmaya devam eden SSK'lılardan yapılan prim kesintisi ise azalacak. Bu hareketle işçilerin aynı brüt ücretle çalışmaya devam etseler de net ücretleri artmış olacak. Örneğin; asgari ücretli işçiden yüzde 15 oranında sosyal güvenlik primi ve işsizlik sigortası primi kesiliyor. Bu yüzden 10 bin 8 lira olan brüt ücretten 1.501 lira 20 kuruş prim kesintisi sonranısı işçinin maaşı.506,80 lira oluyor. Bu işçi emekli olup aynı brüt ücretle çalışmaya devam ettiğinde yüzde 15 yerine yüzde 7.5 sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesintisi yapılacak. Bu yüzdende 638 lira destek almış olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.