Mayıs Destek Paraları Hesabınızda! Bakanlık TC Kimliği 0,2,4,6,8 ile Bitenlere Seslendi!

Mayıs Destek Paraları Hesabınızda! Bakanlık TC Kimliği 0,2,4,6,8 ile Bitenlere Seslendi!

Sosyal destek paraları aylık olarak ödenmektedir. TC kimlik numaranız 0,2,4,6,8 ile bitiyorsa başvuru yapabilirsiniz. Mayıs ayında kaç TL yardım ödemesi yapılacak yanıtlandı. Aile Bakanlığı'ndan sevindiren haber...

Bakanlık tarafından verilen destek ödemelerinde yeni gelişmeler yaşandı. Pek çok sosyal destek türüne dair güncel detaylar ortaya çıkıyor. Peki Mayıs ayı itibarıyla yardım paralarında son durum nedir? Siz de ödeme almak istiyorsanız ve hangi tarihte ödemelerin yapıldığını merak ediyorsanız işte şartlar...

1997 TL Ödeme Yapılıyor

Bakanlık aracılığıyla verilen 1997 TL'lik ödeme, PTT'den de çekilebilmektedir. 65 yaş aylığı, her üç ayda bir defa olmak üzere hesaba yatırılıyor. SGK'dan tek kuruş para almıyorsanız ve yaş şartını karşılıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Gelir durumu iyi olmayanların bu destek programından faydalanabileceği konuşuluyor.

para1.jpg

4336 TL Aylık Destek Sağlanıyor

İhtiyaç sahiplerine, evde bakım desteği olarak 4336 TL ödeme yapılmaktadır. 2023 yılında belirlenen bu miktar, Temmuz ayından sonra yeniden güncellenecektir. Sosyal destek ödemeleri kapsamında, kendine bakamayan ve günlük ihtiyaçlarını tek başına karşılamayan vatandaşlarımıza evde bakım maaşı bağlanmaktadır. Bunun için ilgili sosyal hizmet müdürlüklerine başvuru yapmanız isteniyor. 

TC Kimlik Numarasına Göre mi Ödeniyor?

TC kimliği 0,2,4,6,8 ile biten vatandaşlara ödeme yapılmaktadır. Türk kimliğiniz var ise sizlerde başvuru yaparak sosyal destek avantajlarından faydalanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.