Memur Alımları Başladı! KPSS'ye Girmenize Gerek Yok! Son Başvuru Tarihi 26 Mayıs!

Memur Alımları Başladı! KPSS'ye Girmenize Gerek Yok! Son Başvuru Tarihi 26 Mayıs!

İçişleri Bakanlığı KPSS şartı olmadan memur alımları için harekete geçti. Başvurular açıldı ve 26 Mayıs'a kadar sürmesi bekleniyor. Başvuru şartlarını karşılayanlar kamu kurumlarında çalışma şansı elde ediyor.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde Naklen Denetçi olarak görev yapacak personellerin alımı için başvurular başladı. Yakın zamanda sona erecek personel başvurularında aranan şartlar ve KPSS şartının olup olmaması gibi detaylar yazımızda yerini aldı.

 Başvurularda KPSS şartının aranmaması bir avantaj olarak kabul edildi. Vatandaşlar, gönül rahatlığıyla başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Ancak diğer şartları da sağlama konusunda adım atmaları bekleniyor. Bu nedenle beklentileri incelemek oldukça önemli. Kamu kurumlarında çalışma hayaliniz var ise sizler de başvuru yaparak hayaliniz gerçekleştirme yönünde adım atabilirsiniz.

Başvuruların yapılacağı adres Kariyer Kapısı'nın işe alım resmi internet sitesi olarak paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı'nın sitesi üzerinden sizler de güncel olarak diğer başvuru yapılabilecek ilanlara ulaşabilirsiniz.

Yetiştirme programlarından geçerek yeterlilik sınavları ile müfettiş, denetçi, denetmen, kontrolör olarak yardımcı ya da stajyer olarak en az 5 yıl çalışma şartı aranmaktadır. Bu şartları karşılayanların 26 Mayıs'a kadar başvurularını iletmeleri isteniyor. 19 Mayıs'ta başlayan başvuru işlemleri, ortalama 1 hafta kadar sürecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.