'İstifa etsin yoksa gereğini yaparız'

'İstifa etsin yoksa gereğini yaparız'

Davutoğlu'nun seçim hükümetinde bakanlık teklif ettiği Tuğrul Türkeş, genel başkanı ve partisinin tavrına rağmen bakanlık teklifini kabul etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu kararın ardından "Tuğrul Türkeş'in istifasını bekliyoruz. Eğer isti

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teklifini ilk kabul eden isim MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş'in oğlu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş oldu. Türkeş Al Jazeera'ya teklifi kabul ettiğini doğruladı.  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise bu kararın ardından "Tuğrul Türkeş'in istifasını bekliyoruz. Eğer istifasını vermezse gerekeni yaparız, kendisini disiplin kuruluna sevk ederiz" dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden bir ismin seçim hükümetinde yer almayacağını açıklamıştı. 

Anadolu Ajansı'nın Başbakanlık kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Davutoğlu'nun mektupla geçici hükümette bakanlık teklifinde bulunduğu MHP'li milletvekillerinden Türkeş, Başbakanlığa yazılı olarak yanıtını iletti.Bunun üzerine, Başbakan Davutoğlu ile Türkeş'in telefonda görüştüğü belirtildi.

Başbakan Davutoğlu, telefon görüşmesinde, teklifi kabul ettiği ve anayasal bir talep olan bu yazıya olumlu cevap verdiği için Türkeş'e teşekkür etti.

Davutoğlu'nun, Türkeş'e ile nasıl bir görevlendirme yapacağı henüz açıklanmadı.

MHP milletvekilleri Meral Akşener ve Ahmet Kenan Tanrıkulu'na da bakanlık teklif edilmiş ancak bu isimler teklifi geri çevirmişti.

CHP'den 5 isim de gendilerine sunulan bakanlık teklifini reddettiklerini açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum