Kayıp Şeker Hastası Çocuk Aranıyor

Kayıp Şeker Hastası Çocuk Aranıyor

Afyonkarahisar'da dün babasıyla okula gitme konusunda tartıştıktan sonra evden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan şeker hastası 14 yaşındaki Hasan Bay'ın bulunması için jandarma ve AKUT, özel eğitimli köpeklerle birlikte arama çalışması başlattı.

Afyonkarahisar merkeze bağlı Çıkrık Beldesi'nde oturan, Çıkrık Öğretmen Hamza Kesman Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Hasan Bay, iddiaya göre babasıyla okula gidip gitmeme konusunda tartıştıktan sonra dün saat 15.00 sıralarında evden ayrıldı. Bir süre çevrede arama yapan aile Hasan Bay'ın cep telefonuna ulaşamayınca jandarmadan yardım istedi. Bölge halkının da katılımıyla kayıp Hasan Bay'ın bulunması için çalışma başlatıldı. Jandarma ve AKUT ekiplerinin özel eğitimli köpekler yardımıyla sürdürdüğü çalışmalarda çocuğun en son telefon sinyalinin alındığı bölgede gece boyunca aramalar yoğunlaştırıldı ancak bir sonuç elde edilemedi.

Şeker hastası olduğu belirtilen Hasan Bay'ın ailesinin aramalarına cevap vermediği, en son bir arkadaşıyla görüştüğü ve "Düz arazideyim, nerede olduğumu bilmiyorum. Üşüyorum" dediği kaydedildi. Jandarma, AKUT ve bölge halkı kayıp çocuğun bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

ANNESİNE MESAJ GÖNDERDİ

Afyonkarahisar'da dün babasıyla okula gitme konusunda tartıştıktan sonra evden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan şeker hastası Hasan Bay'ın bulunması için dün başlatılan arama çalışmaları sabah da devam etti. Jandarma ve AFAD ekipleri çevrede Hasan Bay'ı bulmaya çalışırken, öğle saatlerinde anne Arife Bay'ın cep telefonuna oğlundan mesaj geldi. Annesine çok acıktığını yazan Hasan Bay, evin çevresindeki jandarmanın gitmesi ve babasının dövmeyeceği şartıyla eve geleceğini bildirdi. Bunun üzerine jandarma ve AFAD ekipleri belediye binası önüne çekildi.

TAVAN ARASINDA BULUNDU

Jandarma ve AFAD ekiplerinin çekilmesinin ardından ailesi umutla çocuğun dönmesini beklemeye başladı. Kısa süre sonra annesine yeniden mesaj atarak acıktığını yineleyen Hasan Bay, daha fazla açlığa dayanamadı ve tavan arasında saklandığını haber verdi. Evdekiler şeker hastası Hasan Bay'ı tavan arasından indirdi. Kaybolduktan yaklaşık 24 saat sonra bulunan çocuğun şekeri ölçülerek yemek verildi.

Olayı başından beri takip ve koordine eden İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Binbaşı Adnan Çelebi, Hasan Bay ile kısa bir görüşme yaparak, teselli etti. Baba Mustafa Bay ise çocuğunun arama çalışmalarına katılan tüm jandarma ve AFAD ekipleriyle bölge halkına teşekkür etti.

 

Kayıp Şeker Hastası Çocuk Aranıyor

Kayıp Şeker Hastası Çocuk Aranıyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.