Abdullah Bahadır Alperen Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Abdullah Bahadır Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Abdullah Bahadır Alperen Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Abdullah Bahadır Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Abdullah Bahadır Alperen hakkında bilinmesi gerekenleri bu içeriğimizde bir araya getirdik. İşte Bahadır Alperen'in biyografisi! Abdullah Bahadır ALPEREN, 18 Şubat 1983 tarihinde Ankara’da doğdu.

Abdullah Bahadır ALPEREN, 18 Şubat 1983 tarihinde Ankara’da doğdu.

İlkokul eğitimini 1995 yılında Ankara Fevzi Atlıoğlu İlkokulu’nda; ortaokul eğitimini 1995-1999 yılları arasında Mamak Anadolu Lisesi'nde ve lise eğitimini 1999-2002 yılları arasında Ankara Bahçelievler Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladı. Lise eğitimi esnasında, Ankara Bahçelievler Ülkü Ocakları bünyesinde, Cumhuriyet Lisesi Teşkilat Başkanlığı yaptı.

2003-2009 yılları arasında K.K.T.C. Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde hukuk eğitimi aldı. Bu süreçte Yakın Doğu Üniversitesi Teşkilat Üyeliği yaptı.

Hukuk eğitiminin ardından, 2009 yılında Ankara’ya dönerek, kısa dönem askerlik görevini tamamladı ve 2010 yılında avukatlık stajını tamamlayarak Ankara Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaya başladı.

2011 yılından itibaren, kurucusu olduğu Alperen Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde Ankara Bahçelievler 7. Cadde'de yer alan bürosunda serbest avukatlık yapmaktadır.

2008-2011 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Hukuk Masası Başkanlığı görevini üstlendi.

2011-2015 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Hukuk Danışmanlığı yaptı. Aynı yıl MHP Hukuk Çalışma Grubu Sekreteri ve Üyeliği görevlerini yürüttü.

2011 yılında MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 4. Dönemi'nde eğitim gördü. 2011-2014 yılları arasında MHP SLO Ankara Çalışma Grubu üyesi idi. 2012-2015 yılları arasında MHP Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

2014 yılında MHP Yüksek Seçim Kurulu temsilcisi görevini üstlenmiş ve bu görevine dört yıldır devam etmektedir. 29 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde, Etimesgut İlçe Seçim Kurulu MHP adına itiraz yetkilisi olarak görev yaptı.

17 Ocak 2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi, Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.

2015 yılında 25. ve 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde MHP Hukuk ve Seçim Çalışma Grubu genel koordinatörlüğü yapmıştır. Aynı zamanda 2015 yılından bu yana MHP Hukuk Çalışma Grubu Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

2016 yılında Türk Hukuk Enstitüsü İstişare Heyeti üyesi olarak seçilmiştir. 2017 yılında ise Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçilmiştir.

MHP 2024 Kurultayında MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Başkanı Seçildi

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Av. Abdullah Bahadır Alperen, Stj. Hakim Ayşe Alperen ile evli olup, Aziz Kürşad adında bir çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.