Fatih Çetinkaya Kimdir, Kaç Yaşında? MHP MYK Üyesi Fatih Çetinkaya Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Fatih Çetinkaya Kimdir, Kaç Yaşında? MHP MYK Üyesi Fatih Çetinkaya Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Spot: MHP MYK Üyesi Fatih Çetinkaya hakkında bilinmesi gerekenleri bu içeriğimizde bir araya getirdik. İşte Fatih Çetinkaya'nın biyografisi! Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinin etkin isimlerinden biridir. 1974 yılında Ankara’da doğan Çetinkaya, aslen Yozgatlıdır.

Fatih Çetinkaya, yakın dönem Türk siyasetinin ve Milliyetçi Hareket Partisinin etkin isimlerinden biridir. Gençlik yıllarından itibaren Milliyetçi Hareket Partisinin birçok farklı yapılanmasında, alt ve üst kademe yöneticiliklerde bulunan Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinde son dönemde yapılan parti içi yönetici kadrolarındaki yeni atamalarda en dikkat çeken isimlerden biri olmayı başarmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Siyasi ve Sosyal İşler ile Protokol İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve getirilmiştir.

Fatih Çetinkaya'nın Hayatı:

Fatih Çetinkaya, 1994 yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Ülkü Ocakları Teşkilatlarında çeşitli görevler alarak siyasi faaliyetlerine başlamıştır. Seçim komisyonu başkanlıklarında da bulunan Çetinkaya, 1998 ve 2003 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcılığı, ardından da 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Türk siyasi gündemine özellikle uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetler ve yaptığı önemli açıklamalarla gelmiştir. Uyuşturucu kullanımının kitlesel bir terör olduğunu ileri süren Çetinkaya, uyuşturucunun çok büyük tehdit olduğunu ve en az terör örgütleri kadar tehlikeli olduğunu her fırsatta dile getirmiştir. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olduğu dönemlerde bir sempozyum gerçekleştirmiş ve ülkemizdeki uyuşturucu terörüne dikkat çekmiştir. Yeni dönemde Milliyetçi Hareket Partisi içindeki göreviyle de bu konu hakkında önemli çalışmalar yürütmesi beklenmektedir.

Fatih Çetinkaya'nın Siyasi Kariyeri:

Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinin en temel birimi olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakıflarında yetişen önemli isimlerin başında gelmektedir. İlk gençlik yıllarında Ankara Demetevler Ülkü Ocaklarında birçok farklı kademede görev alarak, Milliyetçi Hareket Partisi içindeki ilk faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Fatih Çetinkaya, aslen Yozgatlı olmasına rağmen küçük yaşlardan itibaren Ankara’da yaşamaya başlamıştır. 1994 yılında Ankara Demetevler ve Yenimahalle Ülkü Ocaklarında aktif siyasi hizmetlerine başlayan Çetinkaya, bu dönemde parti genel merkezinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

1998-2003 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde uzun süre faaliyetlerde bulunmuştur. Çeşitli seçim komisyonlarında başkanlık hizmeti de yürüterek kısa sürede parti içinde üst kademelere ulaşmıştır.

2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkan Yardımcılığı makamına getirilen Fatih Çetinkaya, bu görevi sırasında birçok önemli projeye imza atmış ve kısa süre içinde Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Ankara İl Başkanı olduğu dönemlerde özellikle uyuşturucuyla mücadele kapsamında birçok farklı proje ve etkinlik gerçekleştirmiştir. Her fırsatta uyuşturucu terörüne karşı önemli açıklamalarda bulunan Çetinkaya, yeni dönemde de bu doğrultuda önemli hizmetlerde bulunacaktır.

2017 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, parti içinde faaliyet yürütmek üzere, İç Anadolu Bölge Müfettişi olarak görev yaptı. Bölge Müfettişlik görevi boyunca oldukça dikkatli ve titiz çalışan Çetinkaya, bu görevinden kısa bir süre sonra Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine ve Başkanlık Divan Üyeliğine getirilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultay sonrası, MHP içinde yapılan son değişiklikler sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevinden alınarak, Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi ve Sosyal İşler ile Protokol İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevine getirilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divan Üyesi olarak yeni görevine başlayan Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinin son yıllardaki en dikkat çeken isimleri arasında yer almaktadır. Parti içi çalışmalarıyla dikkat çeken Çetinkaya, ülke genelinde yürüttüğü birçok farklı proje ve özellikle uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürüttüğü hizmetler kısa sürede ülke gündeminde yer almasına neden olmuştur.

Fatih Çetinkaya'nın Önemli Projeleri:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, yeni görevine getirilmeden önce, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı sıfatıyla birçok önemli projeye imza atmıştır. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen sempozyumla, dikkatleri ülkenin en güncel sorunlarından birine çekmiştir.

Uyuşturucuyla mücadele sempozyumu boyunca çok önemli açıklamalarda bulunan Fatih Çetinkaya, şehirlerin sadece yapılaşmayla gelişmeyeceğini ve sosyal kültürel anlamda da önemli yatırımların olması gerektiğine vurgu yaparken, uyuşturucunun Türkiye için önemli bir tehdit olduğunun da defalarca altını çizmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Keçiören Belediyesi ve KUBAM ortaklığıyla düzenlenen Uyuşturucuyla Mücadelede Toplumsal İş Birliği Paneli'ne de katılan Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcılığı döneminde de bu konuda önemli çalışmalar yapacağı beklenmektedir.

Fatih Çetinkaya'nın Biyografisi:

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın yapılması ile gözler MHP'yi yönetecek kurmay isimlere çevrilmiştir. Uzun yıllar MHP Ankara İl Başkanı olarak görev yapan ve Ankaralıların yakından tanıdığı Fatih Çetinkaya, MHP Başkanlık Divan Üyesi olmuştur.

Askerlik görevini 1996-1998 yılları arasında tamamlayan Çetinkaya, iş hayatına inşaat müteahhidi olarak devam etmektedir. Milliyetçi Ülkücü Hareket’e hizmet yolunda çalışmalarına 1995-1998 yılları arasında Demetevler Ülkü Ocağı’nda başlamıştır. 1998 yılında Yenimahalle Ülkü Ocağı’nda görev yapmış, aynı yıl gerçekleştirilen Yenimahalle İlçe Kongresi’nde yönetime girerek İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Bu görevine 2002 yılına kadar devam etmiştir.

2004 yılında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler seçimlerinde Yenimahalle Seçim Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2010 yılında gerçekleştirilen Ankara İl Başkanlığı Kongresi’nde yönetime seçilerek Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

2011-2017 yılları arasında Ankara İl Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen İç Anadolu Bölgesi İlleri Parti Müfettişi olarak görevini sürdürmektedir. 18 Mart 2018 tarihinde yapılan MHP olağan kurultayında MYK üyeliğine seçilmiş ve ardından 24 Mart tarihinde MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Fatih Çetinkaya, 1974 doğumlu genç bir siyasetçi olup, Ankara doğumludur. Aslen Yozgatlıdır. Evli olan Fatih Çetinkaya, MHP teşkilatının genç ve başarılı olarak siyasi yönünü geliştirmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.