Turgay Baştuğ Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Turgay Baştuğ Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Turgay Baştuğ, siyasi kariyerine Ülkü Ocakları'nda başlamıştır. Halen Ankara MHP İl başkanı olarak görev yapmaktadır. Peki, Turgay Baştuğ Kimdir, Kaç Yaşında? MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ Aslen Nerelidir, Ne Mezunudur?

Turgay Baştuğ, 04 Temmuz 1979'da Kırıkkale'de doğmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini 1985-1997 yılları arasında Kırıkkale'de tamamlamıştır.

Turgay Baştuğ Ne Mezunudur?

Turgay Baştuğ, Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden 2002 yılında lisans derecesi ile mezun olmuştur. Daha sonra, 2007 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü'nde yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. En son olarak, 2019 yılında yine Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü'nde "İkinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın Fransa'yı İşgalinin Türk Basınına Yansıması" konulu tez savunmasını yaparak doktor unvanını almıştır.

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ Kimdir? İşte Siyasi Kariyeri…

Turgay Baştuğ, siyasi kariyerine Ülkü Ocakları'nda başlamıştır. Ortaokul ve lise dönemlerinde Ülkü Ocakları'na bağlı olarak Orta Öğretim Başkanlığı görevinde bulunmuş ve üniversite eğitimi döneminde de Ülkü Ocakları'na bağlı olarak Üniversite Başkanlığı görevinde yer almıştır.

Daha sonra, 2003-2004 yılları arasında Kırıkkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2005-2011 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nda Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK üyesi olarak seçilmiştir.

Turgay Başbuğ Halen MHP Ankara İl Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.