DR. KADİR KOÇDEMİR BURSA 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

DR. KADİR KOÇDEMİR BURSA 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

Listelerin YSK’ya verilmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Bursa milletvekili adayı Dr.Kadir Koçdemir, aday gösterilmesiyle ile ilgili bir açıklama yaptı.

Koçdemir Bursa 2’nci sıradan aday gösterilmesinden dolayı kendisine duyulan güvene lâyık olabilmesi ve mahcup olmaması için Cenab-ı Allah’a dua ettiğini belirterek, Bu, onurlu ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir görevdir. Bugüne gelmemde katkısı olan ve üzerimde hakkı bulunan herkese, MHP üyelerine, teşkilatlarına, Genel Başkanıma ve bana destek olan tüm Bursalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Emek, zahmet ve gayretlerini boşa çıkarmamak için elimden geleni yapacağım.

Önümüzdeki iki ay müddetince, inşallah bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Hizmete talip olan partilerimiz kendilerini ve projelerini anlatarak, milletimizden yetki isteyecek. Bu seçim, milletimiz ve Bursa için çok büyük bir fırsattır” dedi.

Koçdemir açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Bursamız, Türkiyemiz, Türklük âlemi ve dünyamız ciddi sorunlarla ve büyük fırsatlarla karşı karşıyadır:

Bursa yedi yüzyıl önce bir sevgi medeniyetinin başkenti oldu. Bursa’da çatlatılan tohum bir Türklük çınarına dönüştü ve milyonları himayesine aldı. Bugün ise bu şehir, hak ettiği yerin maalesef çok gerisindedir. Günübirlik kararlarla çarpık, yaşanması zor, kimliğini kaybeden bir kent haline gelmektedir.

Ülkemiz kibir ve keyfiliğin hâkim olduğu bir anlayış tarafından kamplaştırılmaktadır. “Yarım olsun, benim olsun” zihniyeti, geleceğimize ipotek koymaktadır.

Türk dünyası dağınık, sahipsiz ve dayanışmadan uzaktır. Bölgesel birleşmeler çağında, her şeyi bir olan bu coğrafya beşeri ve fiziki sermayesini israf etmektedir.

İçinde bulunduğumuz coğrafya ve dünyamız kan ve gözyaşının, çatışmaların mekânı haline gelmiştir.

Yeise kapılmaya, umutsuzluğa düşmeye hakkımız yoktur:

Derinleşen bazı sorunları olsa da Türkiye, tarihin en ağır imtihanlarından alnının akıyla çıkmıştır. Bugün de çözülemeyecek hiç bir sorunu yoktur. Türkiye’nin hem yapılacak pek çok işi hem de bunları yapacak pek çok insanı vardır. Bir yanda yapılacak işler beklerken, diğer yandan gençlerimizin iş bulamaması garabetine son verilecektir. Çözümün ilk adımı “ayırmadan, kayırmadan ve buyurmadan” bir yönetimle atılacaktır.

Bursamız tekrar bir medeniyet hamlesini başlatacak güç ve potansiyele fazlasıyla sahiptir. Türk dünyasının her köşesinden buraya gelen Bursalılar, Yunus’un deyişiyle “tanış olup, işi kolay kılmanın” ve “sevmenin, sevilmenin” en güzel timsalidir. Bu ulu şehir, mevcut kazanımlarını kaybetmeden, gelecekte hizmetler sektöründe (kültür, lojistik ve tasarım ağırlıklı) lider bir il olacaktır. Böylece, hem tarihi ve doğal mirasını koruyabilecek hem de birlikte yaşamanın en güzel örneği olmaya devam edecektir.

Avrupa Birliği, NAFTA gibi örneklere bakıldığında Türk dünyasının ekonomik, siyasi entegrasyonu çok kolaydır. Sadece tarihten doğru dersleri çıkarmış kadroların iradesine ve biraz sabıra ihtiyaç vardır. Bunlar MHP’de mevcuttur.

Diğer MHP milletvekili adayı arkadaşlarımla birlikte, milletimize ve demokrasiye tam bir güven ve bağlılık içinde, bu hedeflere doğru bir yürüyüş başlatıyoruz. Bursa’ya yapılan her hizmet Türkiye’ye, ülkeme yapılacak her hizmet Bursa’ya yapılmış olacaktır. “Sizin en hayırlınız, başkalarına en çok faydası dokunanınızdır.” hükmü gereği, aziz milletimizin ve Bursalı hemşehrilerimizin hayırlı bir evlâdı olmaktan başka hiçbir amacımızın olmadığı bu yolda BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE, BİZİMLE YÜRÜ BURSA diyorum.

Bugüne kadar çeşitli sebeplerle farklı siyasi partilerde Bursa’ya ve ülkemize hizmet için çalışmış, oy vermiş bütün Bursalı Türk milliyetçilerini, ülkücü kardeşlerimi birlikte çalışmaya davet ediyorum. Biz varız, hazırız, kararlıyız, inançlıyız. Her gün “Allah’ım bana çalışma azmi ver, kararlılık ver, zihin açıklığı ver! Vatanıma, milletime, İslam âlemine ve insanlığa hizmet etmeyi nasip eyle!” diye dua eden milyonlarca Müslümanla birlikte dualarımızın kabul edilmesi için, birlikte çalışacağımız günlerin geldiğine inanıyorum.

Bursa’yı seviyorum, Bursalıları seviyorum, Bursa’ya hizmet etmeyi seviyorum.

Bu yolda birlikte yürüyeceğimiz hemşehrilerime ve ilgi gösteren basın mensuplarına sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.