MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ Görevden Alındı

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ Görevden Alındı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, yaklaşık altı yıldır sürdürdüğü görevinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda görevden alındı.

Turgay Baştuğ, görevinden ayrılmasının ardından sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin takdirleriyle yaklaşık altı yıldır MHP Ankara İl Başkanlığı görevini sürdürdüğünü belirtti ve görevinin, Genel Başkan Bahçeli'nin talimatlarına uygun olarak sona erdiğini duyurdu.

Baştuğ açıklamasında, "Ülkücü Hareketin birçok kademesinde şahsımıza güvenerek bizi birçok göreve layık gören Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye teşekkür ediyor, ömrünü adadığı davamızda Liderimizin ardında her zaman ki duruşumuzla yürüyeceğimizi ve Genel Başkanımıza, davamıza sadakatimizin son nefese kadar süreceğini beyan ediyorum. Görev süremiz boyunca bize yarenlik eden tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi başımızdan eksik etmesin. Teşkilatımız var olsun!" ifadelerini kullandı.

Turgay Baştuğ'un görevden alınması, MHP Ankara İl Teşkilatı ve partililer arasında dikkat çeken bir gelişme oldu. Bu değişiklikle birlikte MHP Ankara İl Başkanlığı görevi yeni bir isme devredilecek.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarında yapılan değişikliklerle ilgili olarak önemli yetki ve takdir yetkisine sahiptir. Parti teşkilatlarında yapılan görev değişiklikleri, MHP'nin siyasi çalışmalarına yön veren bir unsur olarak değerlendirilmektedir.

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ'un görevden alınmasının parti içinde nasıl yankı uyandıracağı ve yeni atanacak ismin kim olacağı merakla beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.