MHP Genel Merkezinden Bir Atama Daha Yapıldı

MHP Genel Merkezinden Bir Atama Daha Yapıldı

MHP Genel Merkezi, 2023 Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden ayrılan MHP Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez'in yerine, Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Önder Topçu'yu atadı.

MHP Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, İl Başkanlığı görevinden ayrılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Saygıdeğer Genel Başkanımız, Liderimiz Dr Devlet Bahçeli Bey’in takdir ve talimatları ile İl Başkanlığı görevini; Kutlu Davamıza, Teşkilatımıza ve Liderime Sadakatimi şerefle ve ilk günkü heyecan ile yürüttüm. Güller ve Göller Diyarı olan Ispartamıza hizmet etme amacı ile 2023 Yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak niyet ve arzusu ile Parti Tüzüğümüzün 94. Maddesine istinaden görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Lider-Doktrin-Teşkilat Esasına bağlı şekilde Liderimizin ve Teşkilatımızın her daim emrinde Partimize Hizmet etmeye devam edeceğim.'' demişti.

MHP ISPARTA İL BAŞKANLIĞI'NDAN ATAMA AÇIKLAMASI

İl Başkanlığına atama yapılmasıyla ilgili MHP Isparta İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığında 13.12.2022 tarihinde yapılan toplantida İl Başkanımız Hasan Basri Sönmez Saygıdeğer Genel Başkanımız, Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in takdir ve talimatları ile İl Başkanlığı görevinden Milletvekiligi Aday Adayı olmak için istifa etmiş olup, İl Başkanlığı Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Önder Topçu, İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Devir teslim toplantısına katılan tüm Ülküdaşlarımıza teşekkür eder. Milletvekili Aday Adayımız Hasan Basri Sönmez'e vermiş olduğu emekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.'' denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.